Avaleht

Looduse Aasta Foto 2007

28.01.2007 - 02:00
Fotovõistluse Looduse Aasta Foto 2006 Tõnu Lingi foto, mis pälvis üldarvestuses looduspiltide kategoorias I koha.
<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" /> 


Algab fotovõistlus Looduse Aasta Foto 2007


Looduse Omnibuss ja Nordea Pank kutsuvad kõiki loodusfotohuvilisi osalema võistlusel Looduse Aasta Foto 2007.

Konkursile on osalema oodatud täiskasvanud, noored ja lapsed loodusfotodega, millel on jäädvustatud Eestimaa looduse mitmekesisust ja põhjamaist ilu. Iga osaleja võib võistlusele esitada kuni 12 fotot.

Looduse Omnibussi eestvedaja Jaan Riis tõdes, et järjekorras juba seitsmes fotovõistlus on aasta-aastalt muutunud üha populaarsemaks. "Eelmisel aastal osales meie võistlusel 649 loodusfotograafi rohkem kui 4000 tööga. Loodame ka sellel aastal rohket osavõttu. Täiendasime tänavuse konkursi eeskirju ning lisasime uusi võistluskategooriaid. Tänu koostööpartneritele ja toetajatele on ka auhinnafond veidi kasvanud," märkis Riis.

Nordea Panga juhatuse esimehe Vahur Krafti sõnul on Looduse Aasta Foto konkursi näol tegemist toreda traditsiooniga, mis annab oma panuse loodusfotograafia edendamisesse ning toob ilmekalt esile Eesti looduse põhjamaise ilu ja omapära. "Tore on ka see, et konkursil saavad läbi looduse jäädvustamise end väljendada kõik soovijad lastest eakateni ning harrastajatest professionaalideni," lisas Kraft.

Võistlustööde esitamise tähtaeg on 19. märts 2007.

Võitjad selgitab välja tunnustatud fotograafidest, kunstnikest ja loodusetundjatest koosnev rahvusvaheline žürii eesotsas Rein Maraniga. Fotovõistluse võitjad kuulutatakse välja 15. aprillil Tallinna Linnahallis, kus parimate võistlustööde autoritele jagatakse keraamik Anne Türni valmistatud Tantsiva Hundi skulptuure. Sellel aastal valib žürii esmakordselt võidutööde hulgast ka Looduse aasta foto 2007. Pildi autorit tunnustatakse Suure Hundi tiitli ning Briti Nõukogu poolt välja pandud preemiareisiga Londonisse Briti loodusmuuseumi ja BBC loodusajakirja poolt korraldatava loodusfotokonkursi Wildlife 2007 lõpuüritusele.

Võistluse auhinnafond on kokku 175 000 krooni.

Konkursi eeskirjad leiate siit. Jaan Riis
 Looduse Omnibuss
 
info@looduseomnibuss.ee
 Tel: 648 1740, 56 476 297

 Reelika Raamat
 Nordea Pank Eesti kommunikatsioonijuht
 
Reelika.Raamat@nordea.com
 Tel: 628 3556; 524 0781


 


Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.