Avaleht

Retk Rakvere ordulinnust avastama ja romaani „Ohvrilaste armee“ esitlusele koos Raul Sinialliku, Ain Mäesalu ja Uno Trummiga

08.05.2024 - 16:30

Kolmapäev 08.mai. 2024
 

8. mail sõidame Rakverre raamatuesitlusele.  Kirjastusel Hea Lugu ilmus just Raul Sinialliku romaan „Ohvrilaste armee“. Raul Siniallikut kui kirjanikku kõik veel ei tea, „Ohvrilaste armee“ on alles tema teine romaan, oma esimese romaaniga „Salajane ristiretk“ võitis ta aga mõne aasta eest ajalooliste romaanide võistluse.

Uue ajaloolise seiklusromaani sündmused toimuvad põhiosas Liivi sõja ajal aastail 1573–1574. Keskseteks tegelasteks on šoti palgasõdurid, kes jõuavad Edinburghist Rootsi kaudu Revalisse ja siis Wesenbergi ehk Rakvere alla, kus suurem osa neist mõttetus kokkupõrkes sakslastega, kes on samuti moskoviite piiramas, otsa saavad. Peategelane noor šotlane Learmont sõbruneb Tallinnas Ivo Schenkenbergiga, kes pole veel oma väesalka loonud ega kuulsaks saanud. Nemadki teevad selle õnnetu retke kaasa. Oma ahneid salaplaane sepitsevad Pontus De la Gardie jt suurnikud ning nende edu korral võinuks meie pika sõja tallermaaks olnud kodukandist võib-olla saada ... Prantsusmaa koloonia.

Ajaloolane Ain Mäesalu nõustas kirjastust toonase relvastuse jms osas. Ta leiab: „ …kuulsast šotlaste suguvõsast pärit Michael Learmonti vallaspoeg satub romaanis koos Ivo Schenkenbergiga pöörastesse seiklustesse. Nende seikluste kohta puuduvad küll kirjalike allikate andmed, aga ometi on Ivo Schenkenbergi kujutamine usutavam kui näiteks Eduard Bornhöhel romaanis „Vürst Gabriel ehk Pirita kloostri viimased päevad“, milles on ajaloofaktid päris pea peale pööratud. Nii põnevat ajaloolist romaani kui „Ohvrilaste armee“ polegi Eestis varem ilmunud.“

Ajaloolane Uno Trumm aga nõustas kirjanikku kõiges, mis puudutab Rakvere linnust.

Kirjastust Hea Lugu esindab Meeli Müüripeal.

Meie teekonnal Tallinnast Rakverre räägib Ain Mäesalu Liivi sõja ajastust ning romaani sündmuste ajaloolisest taustast. Rakveres linnuses võtab meid kell 18.30 vastu seal töötav Uno Trumm. Ta näitab meile hakatuseks linnust, mis on sel õhtul avatud just „Ohvrilaste armee“ esitluseks. Enne esitlust võimalus osta kohvi ja teed.

Esitluse ajal vestleb autoriga Ain Mäesalu ja teda toetab oma küsimustega ka Uno Trumm. Seejärel on kõigil võimalus küsida ja Raul Siniallik jagab autogramme. Esitluse ajal on raamat müügil soodushinnaga.

Buss väljub Rahvusraamatukogu ( Tõnismägi 2 ) eest kell 16.30.
Tagasi Tallinnas kell 22.30

Sõidu hind 33 eurot
Kooliõpilased 23 eurot

Palume registreerida e-posti teel retked@looduseomnibuss.ee.

Vajalik täpne nimeline registreerimine. Info telefonil 5647 6297.

Saadame kinnituse ja arve

PALUME REGISTREERIDA ENNAST JUHUL, KUI OLETE OMA SÕIDUSOOVIS KINDEL!

 

Teated

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.