Avaleht

Kevadretk Mati Kaaluga Ähtäri loomaaeda hiidpandasid vaatama

01.05.2024 - 04:45

Kolmapäeval 01.mail 2024

 

Vabandame, kohad on täis 

Ähtäri väikelinn on kuulus sest kuus aastat tagasi jõudsid meie põhjanaabrite juurde kaks hiidpandat. Nii sai Soomest lähim riik meile, kus saab neid näha. Hiidpandad Lumi ja Pyry saabusid Hiinast.

Ähtäri asub Helsingist umbes 330 kilomeetri kaugusel põhjas.

Pandade koduks saanud loomaed avati 1973. aastal ning praegu elab seal 60 hektaril üle 300 looma 50 liigist. Asukate aedikud on tehtudvõimalikult looduslikuks, et pakkuda loomadele parimaid elamistingimusi.

Panda-retke juhib Tallinna Loomaaia kauaaegne direktor Mati Kaal, kes räägib meile põnevaid lugusid hiidpandadest, teistest karuedest, punapandadest ja teistest toredatest loomadest.

ID kaart või pass kindlasti kaasa!

Buss sadamasse väljub Rahvusraamatukogu ( Tõnismägi 2 ) eest varahommikul kell 4.45. Helsingisse sõidame Eckerö Line´i laevaga. Tagasi Tallinnasse jõuame peale keskööd.

Sõidu hind täiskasvanutele 138 eurot sisaldab laeva- ja bussisõidu, loomaaia ja pandamaja külastuse. Lapsed kuni 14 aastat - hind 118 eurot.

Hommikusööki ja õhtusööki saab osta laeva kohvikust. Teel Ähtärisse ja tagasi teeme peatused ABC tanklates.

Vajalik täpne registreerimine: ees- ja perekonnanimi, isikukood, telefon. Peale registreerimist saadame kinnituse ja arve.

Palume registreerida retked@looduseomnibuss.ee. Info telefonil 5647 6297. Vajalik täpne nimeline registreerimine koos sünnikuupäevaga laevapiletite ostmiseks.

Arved tuleb tasuda tähtajaks.

Palume end registreerida, kui olete oma sõidus kindel.

Teated

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.