Avaleht

Kala ja pargiretk Olev Abneriga Uduverre, Pärnusse, Tõstamaale ja Audrusse

20.04.2024 - 08:30

Laupäeval 20. aprillil 2024

Meie laupäevasel retkel on kaks teemat. Pärnumaa pargid ja värske kala otse paadist.
Retkejuhiks dendroloog ja parkide hea tundja Olev Abner. Hommikul viib meie teekond läbi Pärnu- Jaagupi, kus vaatame looduskaitse- ja muinsuskaitsealust pärna Riinu ehk Uduvere ohvripärn, Ü= 475 cm (1,3 m); H= 18 m (40 m); võra läbimõõt 13,5 m (2007); Edasi sõidame Pärnusse Japsi sadamasse, kus meid ootavad kalamehed ning otse paadist saab osta värsket kala. Räim, tint, vimb. Soovitame võtta ämbrid kaasa.

Pärnust sõidame Tõstamaale, kus teeme mõisa ekskursiooni. Vaatame mõisaparki ja külastame käsitöökeskust. Park on üle 18 h suur, paikneb ümber peahoone ja metsapark Tõstamaa jõe ümber. Edasi sõidame Audrusse. Vaatame Audru kiriku arboreetumi ja mõisaparki. Audru kiriku arboreetumi looja oli metsandusliku haridusega Raimond Erik Prentsel (1927-1996), kes hooldas kirikut ja kirikaeda; osaliselt paikneb arboreetum kirikaias, osalt jõe luhal; pindala üle 2 ha, 2019. aastal loetleti Audru kiriku ümber 227 puittaime liiki: kodumaiseid puittaime taksoneid on 27, ülejäänud 200 on võõramaised. Haruldasemad liigid ja sordid on: mandžuuria nulg, ajaani kuusk, kollane mänd, amuuri nulg, ameerika jalakas, madal jalakas, põldjalakas, kähar tamm, põldjalakas ’Umbraculifera’ jt.  Audru mõisa (Audern) park 40 min; pindala 16 ha, Audru mõisa kompleks on hoonestuse poolest üks Eesti kõige paremini säilinutest; park paikneb Audru jõe kallastel ja jõesaartel; tähelepanuväärne on ka pikk pärna-allee.

Tagasiteel teeme peatuse Libatses. Vaatame  Libatse mõisa (Wildenau) parki ja hilisem eduka Edasi kolhoosi keskuse park ning pargis looduskaitsealune Libatse tamm, u 30 min; tamme ü=5.25m, h=20.3m, võra keskm läbimõõt 22.5 m.
Päeva keskel teeme lõunapeatuse.

Retke juhib dendroloog Olev Abner.

 Buss väljub Rahvusraamatukogu ( Tõnismägi 2 ) eest kell 8.30
 Tagasi Tallinnas kell 19.00

Sõidu hind mõisaekskursiooniga Tõstamaal ( kohalik giid ) 40 eurot
Kooliõpilased 30 eurot

Palume registreerida e-posti teel retked@looduseomnibuss.ee.

Vajalik täpne nimeline registreerimine. Info telefonil 5647 6297.

Saadame kinnituse.

PALUME REGISTREERIDA ENNAST JUHUL KUI OLETE OMA SÕIDUSOOVIS KINDEL!

 

Teated

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.