Avaleht

Tallinna Vanalinna Päevad Eesti Loodusmuuseumis

03.06.2015 - 12:00 - 19:00

Eesti Loodusmuuseumis
3. juunil 2015

Eesti Loodusmuuseum võtab 3. juunil Tallinna Vanalinna Päevadel fookusesse puutöömeistrid ja puidu laiemas võtmes.

Kell 12-19 on Loodusmuuseumi hoovis avatud puutöömeistrite laat, kus on võimalus tutvuda ja soetada endale puitkäsitööd, samuti saab meisterdamisel kaasa lüüa. Oma toodangut pakuvad just väiketootjad ja harrastusmeistrid.
Kell 13.00 ja 14.00 saavad muuseumi hoovist alguse loodusretked linna parkidesse botaanik Elle Roosaluste juhendamisel ja ka kaugele Suru rappa Daniel Juhhovi juhtimisel. Osaleda saab ka kell 15.00 ja 16.00 linnusulgedest meisterdamise töötubades. Muuseum on avatud kõikide oma uhkete väljapanekutega - kell 15.00, 16.00 ja 16.30 toimuvad näituse „Öised tiivulised“ kuraatoritunnid, avatud on joonistusvõistluse „Püüa kakku“ parimate tööde näitus ning uudistamist ootab Eesti loodust tutvustav püsiekspositsioon. Kohal on ka Tallinna Botaanikaaed, kellel kaasas väljapanek botaanikaaia välis- ja sisekollektsoonidest pärit puidunäidistest ning käbidest.
Kui kõigest eelnevast vaja natuke puhata, siis saab aega veeta puupaku kohvikus, kus Inga Paenurm Markofkast tutvustab ehedat Eesti kööki.
Kõik mälumänguhuvilised saavad kell 17.00 oma teadmised proovile panna Arko Oleski juhitavas loodusviktoriinis. Osalema on oodatud 3-liikmelised võistkonnad. Õhtule paneb punkti kell 18.00 folkansambli "Rüüt" kontsert.
Täpsema puumaailma kava ning retkedele ja töötubadesse registreerumisvõimaluse leiab Loodusmuuseumi kodulehelt: www.loodusmuuseum.ee.
Lisainfo: Agnes Karlson agnes@loodusmuuseum.ee
Puumaailma toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus ja Tallinna Kesklinna Valitsus