Avaleht

Looduse Omnibussiga Anu Raua juubelinäitustele Heimtalisse ja suurele Mulgi peole Sooglemäel

10.06.2023 - 09:00

Laupäeval 10.juunil 2023

 

Laupäeval ootavad meid akadeemik Anu Raud Heimtalis ja suur Mulgi pidu Sooglemäel.

Meie Mulgimaa päev algab Heimtali mõisa ringtallis, kus kohtume oma 80. sünnipäeva tähistanud akadeemik Anu Rauaga ja vaatame tema vaipade juubelinäitust „Elumustrid.“ Näitusel teeb tuuri akadeemiku õpilane Aet Ollisaar.

Seejärel külastame Anu Raua muuseumis Heimtalis teisigi juubeli- ja püsinäitusi ja käime akadeemiku kodus Kääriku talus.

Anu Raua muuseum on unikaalne kompaktselt säilinud vallakeskus koos kõigi oma hoonetega. Muuseumi südameks on vana külakoolimaja, kaunis maakivist ehitis aastast 1864.

Osta saab Anu Raua postkaarte ja raamatuid.

Sealt edasi liigume lõuna poole vastavatud Mulgi Elamuskeskusesse Sooglemäel, kus toimub mulkide aasta suursündmus, järjekorras seitsmes Mulgi pidu „Midrilinnu pesa.“ Mulgi Elamuskeskus on kolme Mulgimaa omavalitsuse ühiselt loodav ja arendatav keskus, mille eesmärgiks on koondada mulgi kultuuri, infot, tooteid, teenuseid ja sündmusi.

Terve päeva vältava meeleoluka kogupere sündmuse Mulgi peo kulminatsiooniks on suurejooneline kontsertlavastus, millest võtab osa 1000 esinejat üle kogu Mulgimaa. Nende seas nii lauljad, tantsijaid kui ka rahvamuusikud.

Mulgi pidu algab Mulgi laadaga, kus pakutakse vaid kodumaist toodangut. Pearõhk on kohalikul toidul ja käsitööl. Päeva jooksul jagub aga sisukaid tegevusi kogu perele. Kohal on ka Mulgimaa parimad toiduvalmistajad, kelle käest saab kaasa hulganisti nippe ja võtteid Mulgi köögi hõrgutiste koduseks valmistamiseks.

Külastajad on oodatud osa võtma erinevatest töötubadest ja tegevustest - neid jätkub tõepoolest igale maitsele. Kaaruspaela kudumine, saunavihtade tegemine, vikatiga niitmine, linakiust kanga kraasimine, kalanaha parkimine, Mulgi memme mängukammer ja loomanahkade ära arvamine - seda kõike saab meeleolukal perepäeval oma käega proovida.

Ära ei unustata ka kirjanduse- ja kunstisõpru, kellele on mõeldud spetsiaalne kunstiprogramm ning kirjanduspesa koos raamatuesitlustega.

Peo lõpetab rahvalik simman, kus esineb legendaarne folkansambel Untsakad.

 

Retke juhib geograaf Toomas Kümmel.

 

Buss väljub Rahvusraamatukogu ( Tõnismägi 2 ) eest kell 9.00 Tagasi Tallinnas kell 22.30

Sõidu hind koos muuseumipiletitega ja ekskursiooniga Heimtalis 45 eurot, kooliõpilastele  30 eurot. 
 
Lisandub Mulgipeo pilet 15 eurot, kohapeal saab osta, lastele kuni 16.aastat Mulgipeo pilet tasuta.
 
 
Palume registreerida e-posti teel retked@looduseomnibuss.ee. Vajalik
täpne nimeline registreerimine. Info telefonil 5647 6297.
 
 
 
 
 

 

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.