Avaleht

Looduse Omnibuss soovitab: Öökulli akadeemias tutvume lähemalt aasta loomaga

05.11.2015 - 18:00 - 20:00
Eesti Loodusmuuseumis
Neljapäeval, 5. novembril avab Loodusmuuseum Eesti ja Läti aasta loomale pühendatud näituse "Metsanotsu – tõeline siga", mis hõlmab endas nii aasta looma fotovõistluse parimaid töid kui ka metsanotsu igapäevaelu tutvustavat väljapanekut.
Juba samal õhtul kell 18.00 on kõikidel huvilistel võimalik kohtuda näituse kuraatori ja muuseumi zooloogi Lennart Lennukiga, kes räägib sellest päevakajalisest loomast lähemalt ning tutvustab näitustki.
Aasta loom metssiga puutub inimesega kokku mitmel rindel - küll on tal pistmist põllumajanduse, küll jahinduse, kuid ka aianduse ja teadusega. Öökulli akadeemias uurime inimese ja metssea suhteid lähemalt - seda fotograafide pilgu läbi uuel metssea fotonäitusel. Lisaks saame teada ka metsanotsust endast - katsume karva, õpime jälgi lugema, songime mudas ja poeme seapessa.
Novembrikuus on kõik Loodusmuuseumi neljapäevased Öökulli akadeemia loodusõhtud pühendatud aasta loomale, et metsseaga seonduvat veelgi avada. 12. novembril esineb tuntud zoosemiootik Aleksei Turovski, 19. novembril zooloog Andrei Miljutin (vene keeles) ning 26. novembril sõraliste asjatundja Jüri Tõnisson. Teemat jagub ka detsembrikuusse – 10. detsembril astub üles Loodusmuuseumi bioloog ja pedagoog Katerina Pesotski (vene keeles).
Öökulli akadeemiasse pääseb muuseumipiletiga – täiskasvanud 4 eurot, õpilased ja pensionärid 3 eurot.
Eesti Loodusmuuseum asub Tallinna vanalinnas aadressil Lai 29a. Kõik koera ja jalgrattaga külastajad saavad jätta oma sõbrad koera- ja jalgrattaparklasse.
Lisainfo: agnes.karlson@loodusmuuseum.ee või 53 731 799.
Toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus
 

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.