Avaleht

Looduse Omnibuss soovitab: II Veebifilmide Festival

23.12.2008 - 02:00


Looduse Omnibuss soovitab:


II Veebifilmide Festival

Alates 18. novembrist algas Overalli II Veebifilmide Festival „Lae Üles!". Festivali eesmärk on julgustada inimesi oma foto- ja videotehnika võimalusi ning mitmekülgsust loovalt kasutama.

Overall Eesti ASi juhatuse esimehe Märt Haamer sõnul on filminduses aset leidmas uskumatu innovatsioon – paeluva ja kvaliteetse loo ülesvõtmise eeltingimus ei ole enam põhjalik erialane ettevalmistus ja profivarustus. „Seda näitas ka eelmise aasta festival, kuhu laekus väga erineva tehnikaga üles võetud filme, kasutatud oli nii mobiiltelefone, fotoaparaate kui ka loomulikult videokaameraid. Tehnikast palju olulisem oli  aga idee ja loo jutustamise oskus, mida ootame ka sel aastal", rääkis veebifilmide festivalist Overall Eesti ASi juhatuse esimees Märt Haamer.

Festivalile on oodatud viimase kolme aasta jooksul valminud kuni 5 minutit pikad ning kaasakiskuva ja originaalse sõnumiga filmilood. Autorite vanusele ning žanrile piiranguid ei ole. Filme saab esitada veebis ning pärast üles laadimist on andekad lood vaadatavad nii film.overall.ee kui ka www.toru.ee veebikeskkondades.

Festival kestab ja võistlustöid saab esitada 18. novembrist kuni 18. jaanuarini. Võidufilmi autorit ootab autasuna Canoni tipptasemel HD videokaamera HV30.

Esimesele Overalli Veebifilmide Festivalile laekus üle saja teose. Neist üks, ühe noorima osavõtja Urmas Salu loodud animafilm "The Simpsons Intro Lego Style" oli Eesti Ekspressi andmeil  vaadatuim eestimaine klipp Youtube'is. Animatsiooni vaatasid inimesed üle maailma ligi kaks miljonit korda. Overalli veebifilmide festivali parimaks tööks tunnistati Irina Tammise, Kadri Kuuse ja Marko Karja animafilm "Silver ja Viki" – armas ja südamlik lugu pesapunumisest.

Täpsemat infot festivali tingimuste kohta leiate festivali kodulehelt film.overall.ee või saates kirja e-mailile film@overall.ee

Veebifilmide Festivali korraldab Overall Eesti AS ja saab teoks koostöös PÖFFi, Kinobussi ning veebikeskkonnaga toru.ee.

Lisainformatsioon:

Kadri Mutli

Overall Eesti AS

Tel. 630 05 18

Mob. 515 48 99

film@overall.ee

film.overall.ee

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.