Avaleht

Looduse Omnibuss soovitab: Minge Raekoja taha

23.10.2008 - 03:00


Looduse Omnibuss soovitab:


Minge Raekoja tahaRaekoja taga asuvas fotokeldris Lee saab praegu vaadata fotovõistluse Looduse Aasta Foto ühe korraldaja loodusfotograaf Heiko Kruusi näitust “Vesised pildid”.
Värskelt avatud näitusel on vaatamiseks väljas valik viimase nelja aasta jooksul tehtud piltidest, mida seob teemana vesi.


“Vett leidub meie ümber kõikjal – tilkuvana, voolavana, peegelduvana, lainetavana jne. Olen proovinud vee erinevaid olekuvorme fotodes jäädvustada. Näitusepiltide tegemiseks andis aga idee soov katsetada viimastel aastatel kiiresti laienenud trükimaterjalide valikut. Pildid on akvarellpaberile, puuvillapaberile ja lõuendile pandud uue põlvkonna fotoprinteritega,” iseloomustas Linnalehes küljendajana leiba teeniv Kruusi oma näitust.


Sellistest fotodest, mida ollakse harjutud nägema, eristab näitustöid ka see, et eksponeeritavaid töid on arvutis töödeldud vesivärvifiltriga. “See annab minu arvates just nendel materjalidel ootamatult huvitava tulemuse. Olen alati tahtnud osata hästi maalida, aga pole õnnestunud. Nüüd liitsin oma foto- ja arvutioskused kokku ning tulemus sai enda arvates huvitav,” ütles autor.


Fotomuuseum asub raekoja taga endises raevanglas aadressil Raekoja 4/6. Näitus jääb avatuks 11. novembrini.

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.