Avaleht

Retk “Hendrik Relvega põlispuid avastama”

26.04.2004 - 03:00

Looduse Omnibuss


Pühapäeval 2.mail


Retk “Hendrik Relvega põlispuid avastama”


Mis on üldse põlispuu? Ilmselt niisugune puu, mis inimese silmale näib põline, muutumatu. Tõepoolest, kodu lähedal kasvav vägev puu paistab inimesele, kes selle all on jõudnud suureks kasvada ja vanakski saada, ikka ühesugusena. Ta võib koguni mäletada ema või vanaema juttu, kes samuti mäletas, et puu välimus polnud muutunud. Inimese elueaga võrreldes on ühe tamme või pärna eluiga mitu korda pikem, peaaegu igavene. Seetõttu kannab ta põliseid ja peaaegu igavikulisi väärtusi. Meie tõtlikul tänapäeval kulgevad muutused tihti pöörase kiirusega. Elu kipub paljudele jääma pidetuks. Nüüd vajame vahest rohkem kui varem kedagi, kes meenutaks meile elu püsiväärtusi. Põlispuud teevad seda.


Retk mööda Harju-,Rapla-ja Läänemaad viib meid Eesti kõige jämedama puu - Sipa hiidpärna, Kastna hiiemäe pärna, Lehmja nõiutud tammede, Palivere püha künnapuu, Kernu seitsmekeerulise kadaka, Patukahjatsuse tamme ja veel mitmete põlispuude juurde.


Juhendab ja jutustab lugusid loodusemees Hendrik Relve.


Buss väljub Rahvusraamatukogu eest kell 9.00, tagasi Tallinnas kell 20.


Sõidu hind koos piknikuga täiskasvanutele s.h tudengid 150 krooni, õpilastele 100.-, lapsed, kes veel koolis ei käi, tasuta.


Info ja registreerimine 6 481 740, 56 476 297, info@looduseomnibuss.ee

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.