Avaleht

Loodusõhtud Rahvusraamatukogus esmaspäeval Greenpeace õhtu ja teisipäeval Enn Andersoni õhtu

17.04.2008 - 03:00Loodusõhtud Rahvusraamatukogus, esmaspäeval Greenpeace õhtu ja teisipäeval eestlasest maailmakodaniku Enn Andersoni õhtu
Loodusõhtu Rahvusraamatukogus

Esmaspäeval, 21. aprillil 2008 kell 18.00Greenpeace õhtuRahvusvaheline loodusekaitseorganisatsioon Greenpeace asutati aastal 1971 Kanadas. Organisatsioon töötab rohkem kui 40 riigis Euroopas, Aasias, Põhja– ja Lõuna-Ameerikas, ning järgmisel aastal avatakse esimene büroo Aafrikas. Siiani on aga Greenpeace’i töötamisviisid, ajalugu ning rahastus Eestis vähe tuntud. Kuigi Greenpeace Eestis püsivalt ei tegele, on Greenpeace nimi Eesti meedias aegajalt ikka läbi käinud. Milline on Greenpeace ja mis on Greenpeace suhe Eestiga?


Räägib ja näitab pilte ning filme Satu Pitkanen, teda vahendab Aleksei Turovski. Õhtu muusik Ain Varts ansamblist Propeller.


Info www.looduseomnibuss.ee
Hind õpilastele, tudengitele ja pensionäridele 10.-, täiskasvanutele 25 krooni.

Loodusõhtu Rahvusraamatukogus

Teisipäeval, 22. aprillil 2008 kell 18.00Eestlasest maailmakodaniku Enn Andersoni õhtuPisike, ohtlikult ülekoormatud kalapaat viis 1944. aasta sügise hakul Eesti põhjarannikult Rootsi poole järjekordselt neid peresid, kes otsustasid pealetungivate taasvabastajate hordide eest pageda. Saatusekaaslaste hulgas oli ka toona kolmeteistkümnene Enn Anderson. Varsti õnnestus ta isal tööd leida ja ka pojad kõrgkoolitada. Antsust sai tunnustatud psühhiaater ja Enn omandas samuti Stockholmis põhjaliku hariduse ehitusinsenerina. Sellele järgnes mahukas elutöö suurte (ja väga suurte) vesiehituste konstruktorina nii Skandinaavias kui – peamiselt – "kolmanda maailma" riikides. Ajal, kui paisuv Nasseri meri Niilusel hakkas iidset Abu Simbeli templikompleksi ähvardama, otsustati see iidaegadest pärit arhitektuurimälestis tõsta 64 meetrit kõrgemale. Kandekonstruktsioonid uues asupaigas projekteeris Enn Anderson. Selle töö kõrvale on tal mahtunud arvukalt tamme-paisusid ja muid hüdrorajatisi, sh. elektrijaamade tunneleid-veejuhtmeid.


Insener Enn Anderson viib meid pildiretkele pakistani ning räägib ka teistest maailma eksootilistest paikadest. Raimond valgre meloodiaid esitab Henn Rebane.


Info www.looduseomnibuss.ee
Hind õpilastele, tudengitele ja pensionäridele 10.-, täiskasvanutele 25 krooni.

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.