Avaleht

Lodusõhtu Rahvusraamatukogus Planeet Maa õhtu

10.03.2008 - 02:00Looduse "avapauguks" Planeet Maa Aastale Eestis olid märtsikuu esimesel nädalal toimunud ulatuslikud varingud Pakri pangal, mida on uudistamas käinud juba tuhandeid huvilisi. Põhja-Eesti klint on üks olulisemaid Eestimaa looduse sümboleid ning ühtlasi suurepäraseks kohaks, kus Maa-teaduste ja geoloogilise arengulooga lähemat tutvust teha. Ja seda alates 500 miljoni aasta vanustest fossiilidest kuni selliste geoloogiliste nähtuste ja protsessideni, mis, nagu näha, tänapäevalgi meie koduplaneeti vormivad.

Foto: Olle Hints, 2008-03-09.


Loodusõhtu Rahvusraamatukogus


Esmaspäeval, 17. märtsil 2008, kell 18.00Planeet Maa õhtuÜritus on pühendatud UNESCO Rahvusvahelisele Planeet Maa aastale, mis avati Pariisis 12. veebruaril ning mille ametlik avatseremoonia Eestis toimub 18. märtsil kl 11.00 Tartu Ülikooli aulas.

Planeet Maa Õhtul esinevad Tallinna Tehnikaülikooli teadlased Alvar Soesoo ja Rein Vaikmäe. Juttu tuleb kahest teemast, mis puudutavad otseselt nii igat eestimaalast kui kogu inimkonda: meie koduplaneedi kliima ja loodusressursid. Kuuleme sellest, kuidas geoloogid Maad ja minevikusündmusi uurivad ning milline on Maa-teaduste roll mitmete inimkonna oluliste probleemide lahendamisel. Otsime vastuseid küsimustele: kuidas on planeedi kliima arenenud viimaste aastamiljonite, aastatuhandete ja sajandite vältel; kes on "peakokk" globaalses "kliimaköögis" ning mis meid tulevikus ees ootab; kuidas on muutunud ja muutumas vajadused erinevate maapõuerikkuste järele ning kauaks neid kõiki meile jätkub.
Lisaks tutvustab Heikki Bauert (MTÜ GeoGuide Baltoscandia) Eesti-Soome geoturismi arendamise projekti ning üheskoos vaatame värsket geoloogilist õppefilmi aluskorrakivimitest. Huvilistele jagatakse ka hiljuti valminud raamatuid jm infomaterjale Eesti geoloogiast ja loodusvaradest (vt www.geoeducation.info/trykised.php ).
Nagu loodusõhtutel traditsiooniks on saalis meeleolu loomas elav muusika Karolin ja Tiit Kalluste esituses.

Üritusele on oodatud kõik loodusesõbrad, õpetajad, ametnikud ning loodusturismi arendajad, kel soov meie koduplaneedi kliima ja maapõuega lähemalt tuttavaks saada.

Planeet Maa Õhtu on osalejatele tasuta. Üritust korraldab Looduse Omnibuss koostöös Tallinna Tehnikaülikooli ja Eesti Geoloogia Seltsiga

Täpsem info: www.looduseomnibuss.ee,  www.planeetmaa.org
Jaan Riis (Looduse Omnibuss), e-post info@looduseomnibuss.ee , tel. 56476297
Alvar Soesoo (TTÜ Geoloogia Instituut), e-post Alvar.Soesoo@gi.ee , tel. 5136994

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.