Avaleht

Looduse Omnibussi tänud fotograafidele osalemast LAF2008 ja soovitus osaleda konkursil Loovad Linnad

16.02.2008 - 02:00Tänud fotograafidele

Täname kõiki fotograafe rohke osavõtu eest fotokonkursil “Looduse Aasta Foto 2008”. Fotovõistlusele laekus ligi 7000 pilti 796 autorilt. 16, märtsil 2008 hakkab žürii eesotsas Rein Maraniga töid läbi vaatama. Järgmisest nädala kolmapäevast on kõik pildid internetis aadressil www.looduseomnibuss.ee rahvale vaatamiseks ja hindamiseks. “Tantsivaid Hunte“ jagatakse 13. aprillil Tallinna Linnahallis. Osalejatele on sissepääs tasuta.

Jaan Riis
Looduse Aasta Foto 2008 ja Looduse Omnibussi retkede korraldaja
Info@looduseomnibuss.ee
56 476 297

Looduse Omnibuss soovitab:

Loovad Linnad

Foto- ja videovõistlus

Kas te elate loovas linnas? 15. veebruaril käivitab Briti Nõukogu 16 Euroopa riigis veebipõhise foto- ja videovõistluse, et leida kõige loovamad linnad ja linnaosad. Osalemiseks riputage oma pildid ja videod meie veebilehele www.creativecompetition.britishcouncil.org. Võistlus kestab 13. märtsini ja võitja selgitab rahvahääletus.

Osaleda võivad kõik, kellel on oma arvamus sellest, mis muudab linnad loovaks, ja kes soovivad oma loomingut, kas linnafotodel või siis lühikestel videoklippidel, teistelegi vaatamiseks pakkuda. Me tahame teada, millised on inimeste lemmiklinnad ja lemmikpaigad neis linnades, miks ja millistes linnades inimestele meeldib elada. Mis on see eriline miski, mis muudab linna loovaks.Selle võistlusega alustab Briti Nõukogu oma uut rahvusvahelist programmi, mis käivitub Eestis, Leedus, Lätis, Norras, Poolas, Rootsis, Slovakkias, Sloveenias, Soomes, Taanis, Tšehhi Vabariigis, Ukrainas, Ungaris ja Venemaal. Programmiga tahame tuua kokku erinevate riikide arhitektide, kunstnike, uurijate, ekspertide, arvamusliidrite, ametnike või poliitikute ja teiste noorte ja loovate inimeste ideed, ning aidata neid konkreetsete linnade juhtimisel ning planeerimisel ellu viia.

“Loovate Linnade” veebipõhine foto- ja videovõistlus on avatud kõigile soovijatele, olgu need siis algajad fotograafid või tunnustatud agentuurid. Korraldajad soovivad näha töid, milles kajastuks autorite armastus oma linna vastu, soov keskkonda parandada, või tuua välja linnade seni peidus olevad väärtused. Eestis aitab Briti Nõukogu võistlusest teavitamisel Looduse Omnibuss.

Parimaks hääletatud videole omistatakse 2000 euro suurune rahaline auhind ja parimale fotole 1000-eurone auhind. Briti Nõukogu annab mõlemas kategoorias välja ka eriauhinnad 
Täpsem informatsioon võistluse, reeglite, ja programmi kohta: www.creativecompetition.britishcouncil.org  

Lisainfo: Küllike Tohver kyllike.tohver@britishcouncil.ee või 5067219

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.