Avaleht

Looduse Omnibuss soovitab Giidikonkursist Viru Raba Rääkijad

04.02.2008 - 02:00


Looduse Omnibuss soovitab:


Giidikonkursist "Viru Raba Rääkijad"


Käivad ettevalmistused esimese giidikonkursi, "Viru Raba Rääkijad", ettevalmistuseks...

Ettevalmistused algasid juba eelmisel aastal. Veebruari lõpuks esitavad rabagiidid oma eeltööd (esseed), siis märtsis aega auväärt žüriil neid lugeda ja hinnata.

Eeltööde pikkus peaks olema 1-3 lehekülge ning mida parem Viru raba tutvustus, seda parem. Mida parem teksti ülesehitus, seda parem. Mida rohkem lugemapanev ja informatiivsem, seda parem. Žürii hindab eeltööd ära ja kevadisse lõppvooru pääseb kümme paremat. Kevadel antakse igale giidile 45 minutit aega, et Viru raba tutvustada.

Mida atraktiivsem etteaste, seda parem. Mida rohkem kuulamapanev ja mida parema ülesehitusega, seda parem.

Kevadine lõppvoor leiab aset 26.aprillil.

Alustame kell 10.00 hommikul ja lõpetame kella 18-19.00 paiku õhtul. Žüriisse kuulub 12 liiget, kellele tuleb saata eeltööd, et žürii need ära hinnata saaks. Eeltööd tuleb saata alljärgnevatele persoonidele ja järgmistel aadressidel: Mark Soosaar (žürii esimees): mark@chaplin.ee ; Ella Vikk (Porkuni Paemuuseum) : ella.vikk@mail.ee ; Mart Niklus

(bioloog, vabadusvõitleja, Tartu vaim): martniklus@yahoo.com ; Krista Keedus (Sagadi Metsakeskuse juhataja): krista.keedus@rmk.ee ; Maire Vendt (Lahemaa RP-i esindaja): maire.vendt@lk.ee ; Toomas Lõhmuste (Raadioteatri esindaja): toomas.lohmuste@err.ee ; Arne Timm (Turismimaailma esindaja, MTÜ Loodusring): arne.timm@loodusring.ee ;

Toomas Trass( Muusikamaailma esindaja, Eesti Heliloojate Liit): toomas.trass@mail.ee ; Riho Rannikmaa (Spordimaailma esindaja: sakura@estpak.ee ; Riina Roose (Tallinna Linnateatri Muusikajuht):
r.roose@linnateater.ee ; Kristjan Kaljund (Eesti Rahvusringhäälingu esindaja): kristjan.kaljund@err.ee ; Reiu Tüür (Kunstimaailma Esindaja - Kunstihoone): reiu@kunstihoone.ee

Žüriiliikmed saadavad hinnatud eeltööd koos iga osaleja punktidega allakirjutanule. Allakirjutanu peab punktiarvet ja nii selguvad kümme paremat, kes lõppvooru pääsevad. Kuna žürii on koos, siis tegeleb allakirjutanu hetkel auhinnalauaga, auhinnafondiga ja esindajatega. Prognoosi kohaselt tuleb osalema 20-30 rabagiidi.

Loomisel on auhinnafond ja katmisel auhinnalaud, esimese suurus ja teise rikkalikus selguvad vahetult enne giidikonkurssi.

Auhinnad antakse kätte lõppvooru lõppedes kohapeal, Viru raba matkaraja alguses. Kokku on võimalik koguda eel- ja lõppvoorust 200 punkti. Mida täiuslikum eeltöö ja mida parem etteaste, seda lähemal sajale punktile ehk sajale protsendile. Seega on võimalik koguda eel- ja lõppvoorust kummastki sada punkti. Eelvooru punktid võetakse lõppvooru kaasa ning kokku on võimalik teenida 200 punkti.

Kui esimene giidikonkurss õnnestub, siis on välja joonistunud ka järgmise giidivõistluse piirjooned, selleks võiks olla giidikonkurss "Sagadi Pidu", kus iga osaleja esitleb oma versiooni Sagadi mõisa ja mõisapargi tutvustamisel.

Lisainfot saab telefonil : 3220662 ja aadressil: marek53@hot.ee

Marek Vahula

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.