Avaleht

Looduse Omnibuss soovitab: Festivali Viru Folk programm on täienenud

04.02.2008 - 02:00


Looduse Omnibuss soovitab:


Festivali Viru Folk programm on täienenud


29.05.2008

Vaid kolm päeva on müügil veel Viru Folgi soodushindadega piletid, kuni laupäeva hilisõhtuni võimalus lunastada pass vaid 600/700 krooni eest!


Festivali programm on saanud aga juurde mitmed huvitavad esinejad. Ööl vastu laupäeva, kell 02:00 ootavad Jaak Johanson ja ajaloolane Ott Sandrak huvilisi Lainela Puhkekülast algavale väravamängule. Käsmu poolsaart tutvustav laulumäng lõpetab päikesetõusu tervitamisega kell 05:24 meremuuseumi rannal.

Meremuuseumi juures ootab aga laupäeval kell 11 huvilisi zooloog Aleksei Turovski, kes jutustab loomade sattumisest folkloori. Pühapäeval samal ajal viib geoloog Kalle Suuroja kuulajad kivide maailma.


Käsmu lahel sõidutab festivali külastajaid kahemastiline kuunar Blue Sirius, mille pardal on eriti romantiline kuulata festivali lavadelt kostvaid muusikahelisid. Käsmu Loomemaja aias aga seab end sisse Mamsli Mängumaa, kus lastel on võimalus meisterdada folgitittesid. Lapsi juhendavad Mamsli Mängumaa mamslid ja preilid.


Festivali muusikaprogrammi on lisandunud ETV Laululahingu võitja, Türi segakoor Suisapäisa. Paraku kuulsa rootslaste koori asemele, kes seekord festivalil osaleda ei saa. Ingmani Merelava esinejate sekka on lisandunud Chalice, keda saadab klaveril Jürmo Eespere. Kabelis autorikontserdite sarjas asendab varem välja kuulutatud Toomas Kralli aga võrumaalane Kait Tamra. Reedeõhtuses luuleprogrammis Käsmu Loomemaja hoovil on etlemas Contra, Jaan Pehk ja Olavi Ruitlane. Rahvamajja on oodata aga neljakümne aasta taguseid filmivõtteid meenutama Käsmus vändatud mängufilmi "Ühe suve akvarellid" peaosatäitjat Aarne Üksküla.


Festivali programm sisaldab veel palju eredaid esinejaid ja põnevaid etteasteid. Täpsem info aadressilt www.virufolk.ee

Peep Veedla

tel 5056240

peep@virufolk.ee

www.virufolk.ee

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.