Avaleht

Looduse Omnibuss soovitab Osale ka teadusfoto võistlusel!

19.01.2008 - 02:00Looduse Omnibuss soovitab:

Osale ka teadusfoto võistlusel!Portaali www.teadus.ee korraldatav teadusfoto võistlus kestab veel 29. veebruarini.

Teadust uurivad teadlased vaidlevad siiani, mis asi see teadus ikka on. See annab neile leiba. Meile aga võimaluse tõlgendada teadusfoto võistlust väga laialt. Kes uurib metsas tegutsevat sipelgat, kes kaevab lahti mõne maalina, kes aga klassiruumis kaks vedelikku kokku kallab ja siis uue värvuse tekkimist jälgib. Ka loodusomnibuss on oma retkedel olnud vahel juhitud teadlastest, vahel uurimas teaduse tegemist. Nii et fotosid neist ettevõtmistest ootame samuti.
Fotovõistluse eesmärgiks on propageerida teadlasi ja teadustegevust. Ergutada teadlasi jäädvustama oma tegevust ka fotodele. Kaasata professionaalseid pildistajaid teadlaste tegemiste jäädvustamisele. Näidata, et teadus on üleilmne nähtus. Ning last not least – teadusfotol on ka oma arhivaarne väärtus.
Meie võistluse kontekstis on teadusfoto selline foto, millel on kujutatud teadlasi kas siis portreena või nende uurimistegevuses, aga ka teadlaste uurimisobjekte. Nendeks olgu siis mikro- või makroobjektid nagu kivistised, kivimid, mikroorganismid, rakud, haruldaste liikide esindajad jms. Teadusfoto jäädvustab ka katseseadmeid ja neil töötavaid teadlasi. Vaidlusi seminaridel, konverentsidel, töötubades. Sobivad nii portreed teadlastest, teaduse objektid, sündmused nendega, teadustööd laboris, välitöödel, seminarides, konverentsidel, kabinettides kajastavad pildid võistlevad kõik ühes kategoorias.
Auhindade seas on ka kolm pääset kahele osavõtuks teadus.ee suvekoolis, mis korraldatakse järgimise aasta augusti lõpul Käsmus.

Võistluse põhitoetaja on Haridus- ja Teadusministeerium.

Vt lähemalt www.teadus.ee

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.