Avaleht

Fotovõistlus Looduse Aasta Foto 2008 - Peagi on käes loodusfoto võistluse tööde esitamise tähtaeg

11.01.2008 - 02:00

Sinitihane. Foto Heino Ruiso.


Peagi on käes loodusfoto võistluse tööde esitamise tähtaeg.


Looduse Omnibussi ja Nordea Panga korraldatavale konkursile “Looduse Aasta Foto 2008” saab võistlustöid esitada veel ka järgmise nädala esmaspäeval ja teisipäeval. Tänaseks on žüriile laekunud pea 4000 tööd.

Eelmiste aastate praktika on näidanud, et põhiline hulk töid laekub paaril viimasel konkursi päeval. Nii-öelda viimasel hetkel meile saabunud tööde arv on varasematel aastatel olnud muljetavaldav. Kuna tänavu esmakordselt võtame võistlustöid vastu ka interneti teel, siis on korraldajatel hinges väike hirm. Seetõttu oleme leebemad ning arvestame ka veel 11. ja 12. veebruaril  saabuvaid töid.

Konkursile on osalema oodatud kõik loodusfoto huvilised, nii täiskasvanud, noored kui lapsed oma piltidega, millel on jäädvustatud Eestimaa looduse mitmekesisust ja põhjamaist ilu. Iga osaleja võib võistlusele esitada kuni 12 fotot.

Fotovõistluse võitjad selgitab välja tunnustatud fotograafidest, kunstnikest ja loodusetundjatest koosnev rahvusvaheline žürii eesotsas Rein Maraniga. Võitjad kuulutatakse välja 13. aprillil Tallinna Linnahallis, kus parimate võistlustööde autoritele jagatakse keraamik Anne Türni valmistatud Tantsiva Hundi skulptuure. Žürii valib võidutööde hulgast välja ka Looduse aasta foto 2008. Pildi autorit tunnustatakse Suure Hundi tiitliga.

Lõpuüritusel esitleme uut "Loodusfoto Aastaraamatut 2006-2008", kus lisaks kahe viimase aasta parematele piltidele on sees ka tänavu tunnustatud tööd.

2007.aasta fotovõistluse parematest töödest koostatud näitus rändab praegu Soomes.

Fotovõistluse eeskirjad ning lähem info on kättesaadav veebilehel www.looduseomnibuss.ee.

Lisainfo:

tel 648 1740, 56 476 297

info@looduseomnibuss.ee

www.looduseomnibuss.ee

 

Jaan Riis

Fotovõistluse “Looduse Aasta Foto 2008” vastutav korraldaja

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.