Avaleht

Looduse Omnibuss soovitab Lõuna-Ameerika loodusrahvad ja keskkonnaprobleemid

08.01.2008 - 02:00


Looduse Omnibuss soovitab:


Tartu Keskkonnahariduse Keskus ja Ungari Instituut annavad teada:


Kolmapäeval, 9. jaanuaril kell 18 esineb Tartu Keskkonnahariduse Keskuses (Kompanii 10) National Geographic'u fotograaf ja keskkonnakaitsja Attila Lórant

Lõuna-Ameerika loodusrahvad ja keskkonnaprobleemid


Vaatame Attila Lóranti pildiprogrammi Amazonase jõe äärsete loodusrahvaste elust ning tema ekspeditsioonikaaslase Sara Nordangardi filmi "Tee".

Hääbuvate kultuuride uurimisele ja jäädvustamisele pühendunud Attila Lórant on aastatel 2003-2005 Brasiiliasse, Peruusse, Boliiviasse, Ecuadori ja Venezuelasse tehtud 6 ekspeditsioonil tutvunud põhjalikult indiaanlaste loodusega kooskõlas oleva igapäevaelu ja traditsioonidega, kuid näinud ka looduskeskkonna muutumisest ja kiirest majandusarengust tingitud globaalseid keskkonnaprobleeme. Oma ettekandes tutvustab Lórant vihmametsade keskkonnaprobleeme nii keskkonnakaitsjate kui Amazonase jõe äärsete loodusrahvaste vaatevinklist.Ettekanne toimub inglise keeles, eesti keelde vahendab Urmas Tartes.Loodusõhtu on tasuta. Kõik huvilised on oodatud.Info loodusõhtu kohta: Tartu Keskkonnahariduse Keskus tel 736 6120Samal päeval kell 15 avatakse Tartu Ülikooli ajaloo muuseumis Attila Lóranti mahukas fotonäitus "SILMAPIIRI TAGA" Andide ja Amazonase jõe äärsetest indiaanikultuuridest.

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.