Avaleht

Looduse Omnibuss soovitab: Lähme külla nahkhiirtele

24.08.2007 - 03:00


 


Looduse Omnibuss soovitab:Lähme külla nahkhiirtele!


 


27.08 ja 28.08 Kadriorus, algusega kell 22.00 toimuvad jalutuskäigud nahkhiirte maailma.


 


Jalutuskäigu algus Kumu kunstimuuseumi Kadrioru poolse sissepääsu ees ja kestvus u 1 tund. Kõik on oodatud. Üritus tasuta. Nahkhiirte salajast elu tutvustab Triinu Tõrv.


Lisainformatsioon


Triinu Tõrv


tttriinu@yahoo.com


56 666 398


 


Euroopa nahkhiirteöö


 


Euroopa nahkhiirteööd veedetakse augusti lõpus ühel ajal üle terve Euroopa. Korraldatakse loenguid, seminare, näitusi ja ennekõike öiseid jalutuskäike, et tutvustada kõigile öise eluviisiga salapäraseid lendavaid loomi.


Nahkhiired kuuluvad kõik käsitiivaliste seltsi. Neid on Euroopas kokku 40 ja maailmas koguni ligi tuhat liiki. Eestist võib leida 11 liiki nahkhiiri. Need loomad elavad tihtipeale inimese lähedal, kasutavad magamiseks katusealuseid ja talvitumiseks sobivaid keldreid. Seega mõjutab inimese tegevus suurel määral nahkhiirte elu. Eestis elutsevaid ja siin talvituvaid nahkhiireliike ohustab nende elu- ja talvituspaikade (vanad pargid, vanad õõnsad puud, keldrid, looduslikud koopad, militaarotstarbel rajatud maaalused käigud ja rajatised) hävimine. Kõik Eestis elavad nahkhiired on meil kaitse all ja kuuluvad II kaitsekategooriasse. Osad nahkhiired võtavad sügisel ja kevadel ette samasuguseid rändeid nagu linnudki, mis muudab nende kaitse ka rahvusvaheliselt tähtsaks. Euroopas on nahkhiirte kaitseks sõlmitud Euroopa nahkhiirte kaitse leping EUROBATS. Sellega on võimalik organiseerida nahkhiirte kaitset üle terve Euroopa, hoolimata ette tulevatest riigipiiridest. Eesti astus EUROBATSi liikmeks 2004. aastal.


Nahkhiirtest leiad lisainformatsiooni:


http://www.eurobats.org/


http://bio.edu.ee/loomad/


http://www.hot.ee/pisiimetajad/index.htm


http://loodusaed.kirikiri.ee/article.php3?id_article=17


http://www.loodus.ee/el/vanaweb/0010/nahkhiir.html

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.