Avaleht

Looduse Omnibuss soovitab Sõber kaber Rein Hansoni õhtu

22.11.2006 - 02:00

Looduse Omnibuss soovitab


Kristjan Kasearu ja Kairit Tuhkanen kutsuvad:

Neljapäeval, 23. novembril 2006 kell 18.00 Tallinna Kinomajas


Sõber kaber Rein Hansoni õhtuRein Hanson filmi "Sõber kaber" esmaesitlusel Kinomajas 1.dets. 2005. Foto autor Jüri Pere. "Eesti Jahimees" arhiivist.Kaber on paljudele lausa tundmatu, ent tegelikult väga vana ja auväärne sõna. Tuletagem meelde kas või kohanimesid Kaberla või Kabeneeme või sedagi, kui paljudele inimestele see sõna on perekonnanime andnud. Nimi nimeks – tegelikult oleme temaga kõik tuttavad – see on metskitse põline nimi! Ja vanadel eestlastel oli hea keelekõrv – põder-põdra, kaber-kabra – vaat kui ühtemoodi kõla – sõralised ja sarvilised nagu nad mõlemad on.’

Rein Hansoni film “Sõber kaber” räägibki metskitse ehk siis kabra eluringist. Et autori näol on tegemist pigem loodusejälgija kui professionaalse kinomehega, siis räägimegi ehk filmi juurde rohkem mitte kinotegemise kunstist, kui metskitsest.

Uskuge – ta on seda väärt!
Õhtut juhib Kairit TuhkanenPiletid hinnaga 25 krooni vahetult enne filmiõhtu algust kohapealt.Info www.loodusring.ee Tiit Lepik e-mail tiit.lepik@loodusring.ee, 51992928


Meelis Suurkaevu pildid Loodusringi seitsmendast filmiõhtust Kinomajas Loodushääled. Veljo Runneli õhtu. 16. novembril 2006.
Galerii. (Avaneb eraldi aknas)Loodusringi filmiõhtud Kinomajas neljapäeviti


Kes on need inimesed, kes teevad loodusfilme? Mis paneb neid seda tegema?

8 autoriõhtut loodusfilmide tegijailt annavad sellele vastuse. Et avastada uusi paiku looduses ja õppida tundma loomade käitumisviise, tuleb kas aastaid õppida või pikemat aega looduses viibida. Filmitegijad toovad nüüd oma loomingu kinosaali, et näidata loodust nende silmade läbi. Looduse imelised hetked ja saladused ootavad teid.

Filmiõhtuid korraldab MTÜ Loodusring koostöös Tallinna Kinomaja, plaadifirmaga Top Ten, Eestimaa Looduse Fondi, ilm.ee ja Looduskalendriga.

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.