Avaleht

Looduse Omnibuss soovitab Loodushääled Veljo Runneli õhtu

14.11.2006 - 02:00

Looduse Omnibuss soovitab

Kristjan Kasearu ja Kairit Tuhkanen kutsuvad:

Neljapäeval, 16. novembril kell 18.00 Tallinna Kinomajas
NB! Tähelepanu uus algusaeg!!.


Loodushääled
Veljo Runneli õhtuVeljo Runnel Alam-Pedjal loodushäälte plaadi jaoks helisid püüdmas. Foto Ingmar Muusikus.Olen loodushäälte salvestamisega tegelenud nüüdseks seitse aastat. Algas kõik Fred Jüssi vinüülplaatide kuulamisest. Need pakkusid pimedatel talveõhtutel midagi enamat, kui lihtsalt heliülesvõte ühe või teise linnuliigi häälitsusest. Neid kuulates tajusin ka ise kohaloleku-tunnet. Emotsioonide edasiandmine lindistuste kaudu on mullegi ääretult oluline.

Lisaks bioloogi haridusele olen saanud kogemusi Tartu Loodusmajas loodusringi juhendades ning töötades Eestimaa Looduse Fondis. Harrastusfotograafist isa on mulle andnud pisiku püüelda väikeste imede tabamise ja jäädvustamise poole. Fotoharrastus ongi alati olnud konkureerivaks huviks loodushäälte lindistamise kõrval, sageli on kiusatus mõlemaga korraga tegeleda, kuid enamasti on see määratud nurjumisele...

Tänu Riho Västrikule olen puutunud kokku ka loodusfilmide tegemisega. Salvestasin loodushääli OÜ Vesilind filmide „Jäägermeister“ ja „Rannaniitude laulud“ jaoks. See ei ole küll olnud traditsiooniline helioperaatori töö ja kaamera kõrval helide püüdmine – olen rohkem üksinda helisid salvestanud. Seetõttu on rohkem tööd olnud monteerijal.

Tänasel päeval on helisalvestamine ja looduse pildistamine mulle pigem hobi, mis küll ei tähenda, et mingil ajahetkel ei võiks jälle avastada end sellesse maailma ülepeakaela sukeldunud olevat.
Õhtut juhib Kairit TuhkanenPiletid hinnaga 25 krooni vahetult enne filmiõhtu algust kohapealt.Info www.loodusring.ee Tiit Lepik e-mail tiit.lepik@loodusring.ee, 51992928


Loodusringi filmiõhtud Kinomajas neljapäeviti


Kes on need inimesed, kes teevad loodusfilme? Mis paneb neid seda tegema?

8 autoriõhtut loodusfilmide tegijailt annavad sellele vastuse. Et avastada uusi paiku looduses ja õppida tundma loomade käitumisviise, tuleb kas aastaid õppida või pikemat aega looduses viibida. Filmitegijad toovad nüüd oma loomingu kinosaali, et näidata loodust nende silmade läbi. Looduse imelised hetked ja saladused ootavad teid.

Filmiõhtuid korraldab MTÜ Loodusring koostöös Tallinna Kinomaja, plaadifirmaga Top Ten, Eestimaa Looduse Fondi, ilm.ee ja Looduskalendriga.

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.