Avaleht

Looduse Omnibuss soovitab Mare Albri autoriõhtu

02.10.2006 - 03:00

Looduse Omnibuss soovitabMare Albri niidutaimi filmimas. Foto Ago Ruus.Kristjan Kasearu ja Kairit Tuhkanen kutsuvad:

Neljapäeval, 5. oktoobril kell 17.00 Tallinna Kinomajas


Mare Albri autoriõhtuFilmi juurde jõudsin peale kahe lapse sündi, kui tekkis uuesti küsimus, mis võiks olla minu elukutse ja kutsumus. Esimese ülikooli ajal ( Eesti Humanitaarinstituut ), kuhu läksin kohe peale keskkooli, ma seda ei leidnud.

1998. aastal sain endale väikese videokaamera, millega hakkasin tegema koduvideosid. Umbes sellel ajal kuulsin ka Pedagoogikaülikooli Filmi ja Video õppetoolist, mida juhtis Rein Maran.

Kuna tema filmid " Laanetaguste suvi " ja " Tavaline rästik " olid minu lemmikud ja kuna ma teadsin, et loodusehuvile vaatamata teadlast minust ei saaks, otsustasin proovida loodusfilmi operaatoriks.

Aastal 2000 võisingi lugeda oma nime Peda tudengite nimekirjast ja seda suuresti tänu fotoetüüdile, mis oli sisseastumiskatsete osaks.

Fotograafiat harrastama hakkasin 11-aastaselt, kuid filmikaameraga käisin ümber nagu keskmine koduperenaine ikka.

Praeguseks olen lõpetanud bakalaureuseõppe operaatori erialal, magistrantuuris olen teisel ning ühtlasi viimasel kursusel.

Nüüd on selle kooli nimeks juba Balti Filmi-ja Meediakool.

Filmidega kuulsust kogunud veel ei ole, veidi küll teatakse seda, et 3. Matsalu Loodusfilmide Festivalil esilinastus "Kevad hõbekajaka maal".

Ise ma seda filmi nii täiuslikuks ei pea, et igal pool näidata - plaan on selle kallal veel veidi vaeva näha.

Matsallu minnes sai sellega kiirustatud, kuna olen selle festivali fänn.

Soovitan seda festivali kõigile looduse -ja loodusfilmihuvilistele.

Sellel aastal oli näiteks palju filme karudest, minu jaoks oli aga kõige põnevam inglise film " Puude kuninganna " , milles räägiti sükomor-viigipuu ja viigikireslase koostööst.

Lisaks huvitavale teemale oli tõeliselt nauditav ka operaatoritöö.Õhtut juhib Kairit TuhkanenPiletid hinnaga 25 krooni vahetult enne filmiõhtu algust kohapealt.Info www.loodusring.ee Tiit Lepik e-mail tiit.lepik@loodusring.ee, 51992928


Loodusringi filmiõhtud Kinomajas neljapäeviti kell 17.00


Kes on need inimesed, kes teevad loodusfilme? Mis paneb neid seda tegema?

8 autoriõhtut loodusfilmide tegijailt annavad sellele vastuse. Et avastada uusi paiku looduses ja õppida tundma loomade käitumisviise, tuleb kas aastaid õppida või pikemat aega looduses viibida. Filmitegijad toovad nüüd oma loomingu kinosaali, et näidata loodust nende silmade läbi. Looduse imelised hetked ja saladused ootavad teid.

Filmiõhtuid korraldab MTÜ Loodusring koostöös Tallinna Kinomaja, plaadifirmaga Top Ten, ilm.ee ja Looduskalendriga.

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.