Avaleht

Looduse Omnibuss soovitab Linnud ja Lehed

05.10.2005 - 03:00

Looduse Omnibuss soovitab:


FOTORETK NIGULA RAPPA JA LUITEMAALE: LINNUD JA LEHED.


Sügisvärvide eeldataval kõrgajal, 8.-9. oktoobril korraldab Morgan Foto kahepäevase retke Edela-Eestisse.


Retke põhiliseks peatuskohaks on 40 km Pärnust Riia poole jääv, kaunil mererannal paiknev Kabli loodusmaja. Koguneme sinna laupäeval 8. oktoobril kell 13.00 (tulla mööda vana Riia mnt-d Häädemeestelt Riia poole, läbi Jaagupi, kuni on tee ääres viit "RMK Kabli loodusmaja").
Fotoretke täpsem kava oleneb ilmast. Kui taevast just paduvihma alla ei saja, teeme laupäevasel päeval pikema rabamatka Nigula looduskaitseala laudteel.
Õhtul oleme Kabli loodusmajas, teeme sauna ja vaatame Mati Kose pildiprogrammi lindudest, aga analüüsime ka esimesel päeval tehtud digipilte.
Pühapäeva hommikul külastame Kabli linnujaama, kus käib sügisrändel olevate lindude rõngastamine. Kui halb ilm pole rännet peatanud, siis on võimalik näha päris lähedalt mitmeid ilusaid värvulisi.
Räägime lindude pildistamisest.
Pärastlõunal vaatame ringi Kabli loodusmaja ümbruses, käime Rannametsa luidetel ja põikame veel paari huvitavasse kohta. Kuhu täpselt, teab näidata meie retkejuht, loodusfotograaf ja looduskaitja Mati Kose, sest kohaliku mehena teab tema kõige paremini, kus parajasti midagi põnevat on.
Üritus on tasuline. Osalemiseks palume registreeruda e-postiga heiko@morgan.ee või telefonil 56 483480.
Osavõtutasu 600 krooni sisaldab juhendamist, öömaja Kabli loodusmajas (oma magamiskotiga voodites, voodipesu eest lisatasu 50 krooni), sauna, õhtu- ja hommikusööki.
NB! Kummikud kaasa!
Kohtumiseni Luitemaal!


Korraldab Morgan Foto www.morgan.ee.


 

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.