Avaleht

Loodusfoto Linnahallis.

07.04.2005 - 03:00

Loodusfoto Linnahallis.


Pühapäeval, 17. aprillil 2005 algusega kell 14.00 toimub Linnahallis loodusfoto suurüritus, kus esmakordselt jagatakse fotograafidele auhindadeks Tantsivaid Hunte, keraamik Anne Türni valmistatud skulptuure.
Kõrvuti fotovõistluse “Looduse Aasta Foto 2005” paremate töödega saab näha ka Soome fotovõistluse “Aasta Loodusfoto 2005” paremikku ning Eesti fotovõistluse žüriis osalenud Soome fotomeistri Lassi Rautiaineni pildiprogrammi “Laululuige maa”.
Loodusfoto üritust toetab hea muusika. Pildiprogrammid seob tervikuks Rein Rannap, laulavad Marko Matvere ja Jaan Tätte. Eesti-Soome loodusfoto ühisürituse aukülalised on legendaarsed loodusmehed Veikko Neuvonen ja Fred Jüssi.


Linnahallis jagatakse Tantsivaid Hunte.


Tänavusel fotovõistlusel “Looduse Aasta Foto 2005” oli rekordarv osavõtjaid rekordarv töödega. Osales 450 autorit pea 3000 fotoga.
Töid hindas rahvusvaheline žürii eesotsas Rein Maraniga, kes on olnud žürii esimees traditsioonidega fotovõistlusel algusest peale. Žüriisse kuulusid veel maalikunstnik Tiit Pääsuke, loodusfilmide tegija Peep Puks, loodusfotograaf Lassi Rautiainen, eelmise aasta fotovõistluse võitja Kaari Saarma, fotoajakirja “Cheese” väljaandja Tiit Lepp ning kunstnikud Sirje Tooma ja Marju Potissepp.
Töid hinnati kolmes vanuserühmas – lapsed, noored ja täiskasvanud, ning eraldi loodus- ja loomapilte. Nii on meie fotovõistlusel kuus võitjat, kellele tänavu esmakordselt jagatakse auhindadeks Tantsivaid Hunte, keraamik Anne Türni valmistatud skulptuure. Lisaks saavad võitjad ka fototehnikat ja preemiareisi septembris toimuvale Kuusamo Loodufoto- ja Filmipäevadele Soome.
Esiletõstmist väärivaid töid oli palju. Lisaks kolmele esimesele igas vanuserühmas ja kategoorias, andis žürii välja ka hulgaliselt eriauhindu.
Võitjate väljakuulutamine ja tunnustuste jagamine toimub loodufotopäeval Linnahallis 17. aprillil algusega kell 14.00, sissepääs Linnahalli avatakse kaks tundi varem. Eelnevalt saab näha uuemat fototehnikat ja loodusfoto näitusi.


Hind õpilastele, tudengitele ja pensionäridele 30.-, täiskasvanutele 50 krooni. Pileteid saab Linnahalli kassadest (nii eelmüügist kui enne ürituse algust) ja Loodusõhtult Rahvusraamatukogus.


Info Jaan Riis 6481740, 56476297 ja info@looduseomnibuss.ee
www.looduseomnibuss.ee

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.