Avaleht

Looduse Omnibuss soovitab: Fotoüritused VII Matsalu Loodusfilmide festivalil

16.09.2009 - 03:00


Looduse Omnibuss soovitab:



Fotoüritused VII Matsalu Loodusfilmide festivalil


Nagu igal varasemal aastal, on ka tänavusel Matsalu Loodusfilmide festivalil laupäevane päev sisustatud huvitavate pildiprogrammide ja harivate aruteludega loodusfotograafiast. Esinevad fotograafid Eestist ja Soomest. Põhirõhk on pandud seekord suuremõõdulistle fotodele, millest räägivad Lembit Tenno ja grand old man Gustav German. Urmas Tartese juhitavas vestlusringis arutatakse aga loodusfoto hinna üle kõige laiemas mõttes.
Fotoprogrammi esimene osa toimub Penijõe, teine Lihula mõisas.



16. septembrist 20. septembrini kestva festivali aja on Lihulas vaatamiseks mitu loodusfotonäitust, suur osa neist Läänemaa oma meeste piltidest.



Täpsem info kogu festivali kohta: www.matsalufilm.ee




Festivali fotopäeva kava

LAUPÄEV, 19. september



Matsalu rahvuspargi keskuses Penijõel



9.30 - 10.30 Arne Ader, "Jääst jääni" – uus multimeediakava Matsalu külastuskeskuses



10.30 - 11.00 Film Bence Mate'st "Nähtamatu linnupildistaja"



Film ühest edukamast noorest linnupildistajast Bence Matest, Wildlife photographer of the year 2006. a. konkursi ning Eric Hoskingi auhinna 2007 võitjast.



11.00 - 12.30 Urmas Tartes, "Pildi hind"



Urmas Tartes - kogenud loodusfotograaf ja zooloog. Oma etteastes analüüsib pildi valmimise maksumust – nii rahalises kui moraalses mõttes.



12.30 - 13.00 Diskussioon



13.00 - 14.00 Lõunavaheaeg



Fotoüritused jätkuvad Lihula mõisa suures saalis



Toimuvad pildistamismatkad Tiit Hundi juhtimisel.



14.00 - 15.00 Hannu Siitonen, "Kaakkuri & Kuukkeli – punakurk-kaur ja laanenäär"



Hannu Siitonen - tuntud loodusfotograaf. Lemmikobjektideks on laanenäär ja punakurk-kaur. Nooruses kuulunud maailma paremikku odaviskes.



15.00 - 15.30 Lembit Tenno & Gustav German, "Loodus läbi plaatkaamera"



Lembit Tenno ja Gustav German - kaks kesk- ja suurformaadi maastikufoto meistrit näitavad oma töid ja selgitavad, kuidas need on tehtud, sh. koha valik, valguse käsitlemine jne. Näidatakse esitlust laiformaatfoto töötsüklist, väljas on ka 10"x12" kaamera, millest saab läbi vaadata. Pildid on pärit nii Eestist kui ka kaugemalt - Norrast, Roheneeme saarte mägedest ja mujalt.



16.30 - 17.30 Juha Valste, "Aafrika kõrb ja savann – Namiibia ja Kalahari"



Juha Valste - suurte kogemustega loodusfotograaf, ajakrjanik, autor, teadlane, pedagoog ja reisimees (Aafrika, P-Ameerika, Austraalia ja Euroopa). Lemmikpaigaks on kõrbed.



17.30 - 18.30 Kaido Haagen, "Akvalangiga vees – Vaiksest ookeanist Vilsandini"



Kaido Haagen - professionaalne fotograaf, keda viimasel ajal köidab väga veealune pildistamine, nii Eestis kui muudes maailma paikades.



18.30 - 19.30 Hendrik Relve, "Külmakõrbe piiridel"



Hendrik Relve - loodusfotograaf ja loodusteaduste ning -hoiu populariseerija. Publitseerinud arvukalt artikleid, teinud raadio- ja televisioonisaateid ning kirjutanud mitmeid raamatuid. Tuntud on tema rändfotonäitus "Põlispuud Eestis".



19.30 - 20.30 Diskussioonid






Fotonäitused



* Kaido Haagen "Milline vaade"
Kaido Haagen on professionaalne fotograaf. Ei jaga paljude liigset kiindumust tehnikaga sebimise vastu. Pildistanud arhitektuuri ja loodust, töötanud reklaamfotograafina. Eriti köidab veealune pildistamine, nii Eestis kui muudes maailma paikades, on palju reisinud. Ei salli ebapädevust. Peab eriti oluliseks foto mõtet ja sisu.



* Gustav German "Loodusmaastikud: meri, järved, jõed"
Gustav German – fotograafia vanameister, on töötanud 32 aastat ajakirjanduses, saanud selle aja jooksul tuntuks nii Eestis kui mitmel pool välismaal. Avaldanud kokku 23 fotoalbumit. Alates 1993. a. kirjastab oma loomingut omaenda kulul.



* Looduse Aasta Foto 2009 paremik



* Alo Põldmäe "Neeruti semiootilised puud"
Alo Põldmäe on helilooja, muusikateadlane, muusikapedagoog ja harrastusfotograaf. Reisinud palju, Kamtatkast Pamiirideni, viimasel ajal lemmikpaigaks Neeruti. Pildistab nähtut, eriti seda, mis tekitab visuaalseid seoseid muusikaga. Tema semiootilisi puid on eksponeeritud 24 paigas.



* Arno Peksar "Sügistalvine Puhtu"
Arno Peksar – kogemustega harrastusfotograaf, aktiivsemalt loodust pildistanud 4 aastat. Kuigi viimasel ajal on suur huvi Põhjamaade, eriti Norra looduse vastu, on käesolev näitus kodukandi - Lõuna-Läänemaa - kordumatutest vaadetest.



* Pille & Kaarel Kaisel "Sügis Kasari luhal"
Pille & Kaarel Kaisel on Läänemaad hästi tundvad fotograafid, kelle eriala on seotud lindude, looduskeskkonna ja metsaga. Kaarel on varem esinenud mitmete isikunäitustega Matsalu loodusest.



* Tiit Kaljuste "Ajahetki Läänemaalt"
Tiit Kaljuste on hariduselt bioloog ning on loodust pildistanud juba mitmeid aastakümneid. Suure osa elust olnud seotud Matsaluga, praegu tegeleb infostendide ja muuseumide koostamise ja kujundamisega. Otsib looduses eripärast ja kordumatut. Pöörab suurt tähelepanu kvaliteedile.



* Peeter Vissak "Kes lõunast tuleb, läheb põhja"
Peeter Vissak on kaitsnud, uurinud ja pildistanud loodust üle 30 aasta. Praegu vabakutseline fotograaf, loodusretkede giid, tõlkija, autor jmt. „Postimehe“ vahelehe „TÕRU“ toimetaja.



* HKHK grupp "Oma vaatenurk"
HKHK Grupp on osake 2008. aasta Haapsalu Kutsehariduskeskuse täiskasvanute fotoklassist. Praegune väike valik on koostatud nii vanadest kui uutest töödest.

Teated

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.