Avaleht

Looduse Omnibuss soovitab

20.07.2004 - 03:00

Ajakirja "Horisont" teadusretk "Millega tegeleb arheoloogia?"


Laupäeval, 24. juulil 2004


Millega tegeleb arheoloogia? Kõige vanema ajalooga. Milleks on seda vaja? Kui teame, kust oleme tulnud, teame paremini, kuhu edasi minna. Väidetavalt hõlmab arheoloogia ajaliselt üle 90 protsendi kogu ajalooteadusest.


Arheoloogia, uurides nii vanimaid inimese poolt valmistatud esemeid kui ka keskaega, koondab endasse tohutu pika ajalõigu kogu inimkonna ajaloost. Arheoloogilised väljakaevamised on esmane vahend hankida informatsiooni ajast, mil inimene ei jätnud endast järele kirjalikke allikaid, või kui jättis, siis ei kata need mitte kõiki eluvaldkondi.


Kuidas arheoloogid korraldavad väljakaevamisi? Kust nad teavad, kus oma labidas maasse lüüa? Kust nad teavad, millal labidas maasse lüüa? Kui sügavale kaevata? Milliste vahenditega kaevata? Mida on Eestis välja kaevatud ja välja kaevatakse? KAS EESTIS IKKA LEIDUB HÕBEDAT JA KULDA? Mis saab leidudest pärast väljakaevamisi? Kas arheoloogia ongi pelgalt väljakaevamised?


Kõikidele neile ja paljudele muudelegi huvitavatele küsimustele otsitakse vastuseid Horisondi teadusreisil, mis viib vaatama väljakaevamisi Kivisaarel ja Viljandi lossimägedes.


Retke juhendab arheoloog Mari-Liis Rohtla.


Kivisaare – kiviaegne elu- ja matmispaik Suur-Võrtsjärve saarel Viljandi lossimäed – 13. saj alguse piiramismasin


Väljasõit Sakala parklast kell 09.00 tagasi Tallinna jõuame kell 21.00 ( kestus 12 tundi).


 Hind 235 krooni, Horisondi tellijale 215 krooni. Hinna sees bussisõit vastavalt marsruudile, reisijuhi teenused.


Igale osavõtjale tasuta üks MTÜ Loodusajakirja väljaanne.


Eelinfo ja registreerimine: e-post cornet@cornet.ee või telefonil 6482271

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.