Avaleht

Looduse Omnibuss soovitab: loodusmuuseum kutsub sügiseselt värvikirevatele rabaretkedele

28.10.2017 - 11:30 - 15:00

Eesti Loodusmuuseum korraldab oktoobrikuu teises pooles neli rabamatka, mis viivad huvilised sügiseselt värvikirevasse rabasse. 18. ja 25. oktoobril toimuvad retked Pääsküla rabas Tallinnas ning 21. ja 28. oktoobril Palasi rabas Raplamaal.

Sügis on rabas eriline aeg, sest just siis näeb seal värvikirevaid samblaid, punapõskseid jõhvikaid, sinikaid ja kukemarju ning olla tunnistajaks lindude rändele. Rabad on inimesi võlunud ning samas oma salapäraga hirmutanud aegade algusest saati – tule meiega koos seda kaunist mõistatuslikkust uudistama!

Neljal rabamatjal vaatame, mis vahe on soodel ja rabadel ning mis teeb rabad niivõrd eriliseks ja oluliseks. Proovime üles leida ka lihatoidulise taime – huulheina – ning uurime, kas virvatulukestel ja sookollidel on tõepõhi all.

Valida saab kahe matka vahel - lühem rabamatk Pääsküla rabas (Tallinnas) mööda laudteed või pikem rabamatk räätsadega Palasi rabas (Raplamaal). Mõlemad matkad on sobilikud täiskasvanutele ja lastele alates 7. eluaastast.

 

Matk Pääsküla rabas 18. ja 25. oktoobril

Pääsküla raba asub Tallinna servas ja on 5000 aasta vanune. Retkel liigume mööda laudteid ja metsateid, uurime turbaaukusid ja teeme tutvust rabataimedega ning heidame pilgu ka kobraste tegevusjälgedele. Matka lõpus ronime vaatetorni otsa ja vaatame, kuidas mets tulekahjust taastub.

Pääsküla raba retk algab kell 17.00, kestab umbes 2 tundi ja on orienteeruvalt 7 km pikkune. Osalustasu on täiskasvanutele 10€ ning lastele 5€.

 

Matk Palasi rabas 21. ja 28. oktoobril

Palasi raba on ilus laukarohke raba Rapla maakonnas. Rabamatkal õpime selgeks, kuidas rabas õigesti ja mugavalt liikuda ning vältida sinna sisse vajumist. Matk toimub räätsadega, mis teevad rabaretke eriliseks - räätsadega pääseme kohtadesse, kuhu tavajuhul ligipääs puudub.

Matk algab kell 11.30 Lelle rongipeatusest, rappa jalutame mööda metsateid (umbes 2,5 km). Matka alguspunkti saab nii rongiga (Tallinnast saab kohale kell 9:51 väljuva rongiga, mis Lellesse jõuab kell 11.14) kui ka autoga (auto saab jätta rongijaama parklasse). Matk kestab umbes 3 tundi ja on orienteeruvalt 12 km pikkune. Osalustasu on täiskasvanutele 25€ ja lastele 15€ ning sisaldab räätsade ja sääriste kasutamist.

Rabamatkal osalemiseks tuleb osta pilet eelmüügist loodusmuuseumi kodulehelt. Kohtade arv on piiratud ning kohapeal piletimüüki ei toimu! Peale pileti ostmist palume teil ennast osalejaks registreerida siin. Täpsema korraldusinfo saadame osalejatele enne retkede toimumist e-posti teel.

 

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.