Avaleht

Teatriretk Tapale “Aleksei Kareninit” vaatama

10.07.2016 - 17:00 - 23:15

Vabandame, kohad on täis
Looduse Omnibuss Tallinn
Pühapäeval, 10. juulil 2016

Ilmselt ei kahtle ükski eestlane, et Lev TolstoiAnna Karenina” lugu sobib Tapa vanas raudteejaamas mängimiseks nagu rusikas silmaauku. Vene klassiku romaanis on raudteel ju tähtis osa. See andis ja annab mastaabi ja liikumisvõimaluse, peatades samas mõtted ja aja...

Siberi lavastaja Aleksei Pessegov (1953), kes on Vene suurema teatriauhinna Kuldne mask üks tänavusi nominente, tuleb suvel Tapale ja räägib seal publikule koos Eesti näitlejatega loo, kus näitab, mida tunneb Anna mees Aleksei Karenin.

„Kirg on purustav? Armastus loov? Või siis kirg on alati purustav ‒ armastus alati loov?” on Aleksei Pessegov ise oma eesootavat lavastust tutvustades napp. Kirg ja armastus, elu ja surm edasi-tagasi sõeluvate rongide vahel... Millised on peatused inimeste peades?

Lavastuse teksti, dramatiseeringu kirjutas samuti siberlane Vassili Sigarev (1977). Näidendit mängitakse praegu üsna suure eduga nii Venemaal kui mujal maailmas.

Lavastaja Aleksei Pesegov, kunstnik Svetlana Pesegova. Peaosas Aivar Tommingas (Vanemuine), mängivad Elina Purde, Raimo Pass (Draamateater), Roland Laos, Jekaterina Novosjolova, Terje Pennie jt.

Sõidu hind koos teatripiletiga täiskasvanutele, sealhulgas tudengitele ja pensionäridele 25 eurot, õpilased 20 eurot.

Buss R.A.A.A.M.-i etendusele väljub Rahvusraamatukogu eest kell 17, tagasi Tallinnas 23.15.

Info ja registreerimine retked@looduseomnibuss.ee või telefonil 5647 6297.

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetavad Eesti Energia ja KIK

Eesti Energia soodustus teatriretkedele ei laiene

P.S. Palangas on päikest. Neljapäeval algab ka neljapäevane retk Leetu, kuhu on jäänud veel neli vaba kohta. Vaata lähemalt www.looduseomnibuss.ee

 

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.