Avaleht

Sakslased Venemaal – Matsalu filmide õhtu 1

05.10.2009 - 18:00 - 20:00

Esmaspäeval, 05. oktoobril 2009 kell 18.00

Tänavusel 7. Matsalu Loodusfilmide festivalil sai näha Saksamaa Studio Hamburg Produktion/NDR Naturfilmi poolt toodetud 7-osalist sarja Venemaa loodus. Loodusõhtul vaatame kahte filmi.

Venemaa Loodus. Kamtšatka. (üks festivali võidufilme, režissöör/operaator Christian Baumeister, Produtsent Jörn Röver). Film näitab Kamtšatkat paigana, kus taevast ja maad valitsevad tuldpurskavad vulkaanid. Maa on veel noor ja ebakindel, nagu rahulolematu kunstnik loob ja hävitab ta loodut ikka ja jälle. Põimunud on 20 kliimavööndit, vulkaanid suitsevad jääliustike kõrval ja lumehanged jahutavad keevi geisreid.

Venemaa loodus. Seiklus. Venemaa-sarja režissöörid Tobias Mennle, Ivo Nörenberg, Henry M. Mix, Uwe Anders, Christian Baumeister ja Oliver Goetzl jagavad oma muljeid. Sari on suurim ja viimistletuim, mida saksa loodusfilmimeistrid kunagi loonud.

Tänavusest Matsalu festivalist räägib ja filme tõlgib festivali direktor Tiit Mesila. Filmiõhtu ees, keskel ja lõpus kõlab hea vene autorilaul. Esineb Ruslan PX. Juba muusika pärast tasub tulla.

Hind õpilastele, tudengitele ja pensionäridele 10.-, täiskasvanutele 25 krooni

Info www.looduseomnibuss.ee

Teated

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.