Avaleht

Tule Eesti looduse päevale Vargamäel ja Eesti rahvusmaastikke avastama!

18.08.2018 - 08:30 - 20:30

Looduse Omnibuss Tallinn, Tartu ja Pärnu
Laupäeval, 18. augustil 2018

Laupäeval tähistame Eesti looduse päeva. Kutsume kõiki loodussõpru Eesti rahvusmaastikke avastama!

Päev algab matkaga Järva-Madiselt Vargamäele, kus A. H. Tammsaare muuseumis toimub pidulik koosolemine ja kontsert.

Kohal on Jüri Ratas, Arnold Rüütel, Valdur Mikita, Kait Tamra, Juhani Püttsepp, Ingmar Muusikus, Kulno Malva, Vootele Hansen, Toomas Kiho jpt.

Täpsemalt vaata kava, mis järjest täieneb, meie kodulehelt.

Pärast tamme istutamist ja lõunasööki läheme retkedele Eesti rahvusmaastikele: ootavad Kakerdaja, Paukjärv, Emumägi, Norra-Oostriku allikad ja Kurgja.

Meid ootab ilus looduse päev koos loodusteadlaste, kirjanike, kunstnike ja muusikutega.

Eesti looduse päeval esitleb Eesti Looduskaitse Selts (ELKS) albumit "Eesti rahvusmaastikud sõnas ja pildis". Kõik, kes toetavad seltsi maja remonti 25 euroga, saavad kingituseks raamatu.

Looduse Omnibussid väljuvad Tallinnast Rahvusraamatukogu eest 8.30, tagasi 20.30; Tartust teater „Vanemuise“ eest 8.30, tagasi 20.30; Pärnust „Endla“ teatri eest 8.30, tagasi 20.30 (liituda saab ka Türilt kultuurikeskuse eest 9.30); ELKS-i buss Ida-Virumaalt.

Sõidu hind koos lõunasöögi ja muuseumipiletiga täiskasvanutele 15, õpilastele 5 eurot. Lastele, kes veel koolis ei käi tasuta.

Vargamäele tuleb ka Eesti Looduskaitse Seltsi buss Ida-Virumaalt, mis väljub Kohtla-järvelt 7.15 ning sõidab marsruudil Jõhvi, Iisaku, Avinurme, Laekvere, Rakke, Koeru, Roosna-Alliku, Järva-Madise. Hind 10 / 5 eurot. Lähem info ja registreerimine Ida-Viru bussile telefonil 5664 3602 (Anne Nurgamaa).

Ootame Vargamäele ka kõiki omal käel tulijaid. Neile osalustasu, s.t lõuna ja muuseumipilet kohapeal täiskasvanutele 8 eurot, õpilastele 5 eurot, lastele, kes veel koolis ei käi tasuta. Palume ise tulijatel samuti registreeruda märkides, et tulete oma transpordiga. Korraldame bussiühenduse peale tseremooniat Vargamäelt Järva-Madisele oma auto juurde pääsemiseks.

Palume registreerida retked@looduseomnibuss.ee, märkides, kuidas tulete: Tallinnast, Tartust, Pärnust või omal käel. Info telefonil 5647 6297.

Eesti looduse päeva korraldavad Eesti Looduskaitse Selts koos Looduse Omnibussiga, keskkonnaministeerium ja EV100 korraldustoimkond.

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus


Vargamäe. Foto: Kaido Einama

 

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.