Avaleht

Eesti looduse päev saab suurejoonelise alguse ühismatkaga Järva-Madiselt Vargamäele

18.08.2018 - 07:00 - 20:31

Head Looduse Omnibussi sõbrad!

Kutsume teid kõiki laupäeval, 18. augustil Vargamäele, et üheskoos tähistada Eesti looduse päeva.

Looduse Omnibussid toovad kohale Tallinnast, Tartust ja Pärnust. Täpne kava ilmub ja registreerimine algab esmaspäeval, 13. augustil.

Kutsun teid osalema ka kampaanias „Parim kingitus Eesti Looduskaitse Seltsile, parim kingitus teile!“. Eesti Looduskaitse Selts alustas toetuste kogumist Koidu 80 seltsimaja remondiks. Tänaseks kogunenud annetusi rohkem kui 2500 eurot. Annetades seltsi remondifondi 25 eurot, saate kingituseks suurepärase suureformaadilise albumi „Eesti rahvusmaastikud sõnas ja pildis“. Annetajatel, kes soovivad kingituse kätte saada Vargamäel, on hea võimalus võtta autoritelt raamatusse pühendus. Võimalus teha nimelisi annetusi Vargamäel.

Tervitades

Jaan Riis
Looduse Omnibuss
Lähem info tel. 5647 6297 ja info@looduseomnibuss.ee

***

KESKKONNAMINISTEERIUMI ja EESTI LOODUSKAITSE SELTSI PRESSITEADE

9. august 2018

Eesti looduse päev saab suurejoonelise alguse ühismatkaga Järva-Madiselt Vargamäele

18. augustil toimuva Eesti looduse päeva avab ühismatk Järva-Madiselt Vargamäele. Retkele järgneb avatseremoonia A. H. Tammsaare muuseumis. Pooltsada Eesti loodust ja selle mitmekülgsust tutvustavat sündmust mahutav päev on osa EV100 suvisest peonädalast.

„Järva-Madiselt Vargamäele viiv matkarada annab mitmekülgse ülevaate Eestimaa rikkalikkust loodusest,“ sõnas keskkonnaministeeriumi loodusvaldkonna nõunik Hanno Zingel. „Siinne maastik on pakkunud inspiratsiooni ka Anton Hansen Tammsaarele romaani „Tõde ja Õigus“ kirjutamisel. Matkarajal on hea võimalus minna oma mõtetes Eesti Vabariigi loomise algusaega ning kujutleda, milliste väljakutsetega pidid toonased Pearud ja Andresed silmitsi seisma 100 aastat tagasi oma elu ja looduskeskkonna sobitamisel ning kuidas on olukord tänaseks muutunud,“ lisas Zingel.

Eesti Looduskaitse Seltsi esimehe Vootele Hanseni sõnul avatakse Eesti looduse päev sümboolselt Vargamäel, kuid sündmused toimuvad üle Eesti. „Eesti looduse päeva avamisel kirjanik Anton Hansen Tammsaare muuseumis on mitu tähendust – Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva ning olulise kirjaniku 140. sünniaastapäeva tähistamine,“ lisas Hansen. Eesti looduse päeva avasündmust korraldab Eesti Looduskaitse Selts.

Eesti looduse päeva avasündmusel on kavas:

  • Kell 10 algab Järva-Madise kiriku juurest ühismatk, mis liigub läbi Kodru raba Vargamäele. Retke juhivad kirjanik ja loodusemees Juhani Püttsepp, loodusfotograaf Ingmar Muusikus ja pärimusmuusik Kulno Malva. Järva-Madisele viib Looduse Omnibuss, bussid väljuvad Tallinnast, Tartust ja Pärnust kell 8.30.
  • Kell 12 algab A. H. Tammsaare muuseumis Eesti looduse päeva pidulik avamine.
  • Rahvusmaastike tähendust avavad kirjanik Valdur Mikita ja professor Kalev Sepp.
  • Autorid Juhani Püttsepp ja Ingmar Muusikus tutvustavad raamatut „Eesti rahvusmaastikud sõnas ja pildis“.
  • Vargamäe tähendust teatripaigana avavad Teater „Ugala" etenduse „Kõrboja perenaine" kunstnik Kristjan Suits ja muusika autor Kulno Malva. Isamaalisi laule Eesti luuletajate tekstidele esitab Kait Tamra.
  • Eesti looduse päeva auks ühine tammepuu istutamine.
  • Avatakse näitus EV100 fotovõistluse "Looduse aasta foto 2018“ parematest töödest.
  • Lõunasöök ja muuseumi külastus.
  • Kell 14.30 algavad Looduse Omnibussi retked Eesti rahvusmaastikele erinevatel marsruutidel. Bussid jõuavad tagasi Tallinnasse, Tartusse ja Pärnusse orienteeruvalt kell 20.30.
  • Info ja registreerumine ühismatkale ja retkedele alates 13.08 aadressil www.looduseomnibuss.ee.

Eesti looduse päev on loodusega seotud asutuste ja ühenduste kink Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks. Vaata Eesti looduse päeva programmi lähemalt www.ev100.ee/et/eesti-looduse-paev ja ürituse Facebooki lehelt www.facebook.com/events/303145473758407/ .

Eesti Vabariigi 100. juubeliaastal tähistatakse taasiseseisvumise aastapäeva suvise peonädalaga, mis toob Eesti inimesed ja nende sõbrad kokku suurtele ühisüritustele. EV100 suvine peonädal algab 17. augustil esimese Eesti üldluulepeoga Rakveres ja lõpeb 25. augustil muinastulede ööga üle Eesti. Enam kui 200 suure suvise peonädala sündmust leiad www.ev100.ee.

Teate edastas:
Kady-Ann Sutt

Keskkonnaministeeriumi avalike suhete osakonna peaspetsialist

Jaluta matkarajal Street View´ abiga.

 

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.