Avaleht

Teekond Portost Algarve rannikule. Kalev Kuke, Kalle Suuroja ja Bonzo õhtu

09.01.2017 - 20:32 - 20:33

Loodusõhtu Rahvusraamatukogus
Esmaspäeval, 9. jaanuaril 2017 kell 18

2016. aasta oktoobris korraldas Eesti Geoloogia Selts oma traditsioonilise ekspeditsiooni. Seekord sõideti Portugali tutvumaks sealsete geoloogiliste ja muude vaatamisväärsustega, mis jäid teele Portost Algarve rannikule.

Käidi Moeda karstikoobastes, Salinas de Rio Maiori soola aurustamise väljadel, Lissaboni geoloogiamuuseumis ja maadeavastajate samba juures, Evora katedraalis, Mertola vanalinnas ja sealse piirkonna vanadel karjäärialadel. Loomulikult roniti Algarve rannakaljudel.

Portugali retk andis mõtteainet ka arutlusteks Rail Balticu teemadel. Mis saab siis, kui ühel hetkel selgub, et Euroopa Liidu ühiskassast raha loodetud mahus ei tule või kui ehituskulude enesestmõistetava kasvu tõttu tuleb meil endil riigieelarvest välja käia kordi suurem summa võrreldes sellega, millest täna räägitakse? See oht pole sugugi hüpoteetiline, kui meenutada, et alles üsna hiljuti, 21. märtsil 2012 peatas Portugal lõplikult (definitively abandoned) oma Lissabonist lähtuva kiirraudtee projektid Porto ja Madridi suunal. Seda nii majanduslikel kui juriidilistel põhjustel. Mis sest, et tegemist on Euroopa Liidu transpordi põhivõrgustiku 7. ehk Lissaboni-Strasbourgi transpordikoridori kuuluva projektiga. Tõsi, portugallaste ambitsioonid olid meie unistuste raudteega võrreldes suuremad.

Pildiretke Portugali juhivad geograaf Kalev Kukk ja geoloog Kalle Suuroja.

Laulab Bonzo.

Kohapeal saab soodsalt osta Looduse Kalendrit ´17 "Kristalne Eesti" (autorid Kalle Suuroja ja Tõnis Saadre), samuti Kalev Kuke mõttekaaslase geograaf Hardo Aasmäe raamatut "Tähelepaneliku loodusvaatleja märkmed" ning Valdur Mikita raamatuid „Metsik Lingvistika“ ja „Lingvistiline mets“.

Sissepääs täiskasvanutele, sh pensionäridele ja tudengitele 2 eurot, õpilastele ja lastele tasuta.

Vaata otseülekannet www.looduseomnibuss.ee/otse.

Lisainfo: www.looduseomnibuss.ee ja www.facebook.com/looduseomnibuss.

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetavad Eesti Energia ja KIK

  

Video: 
See video

Teated

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.