Avaleht

Teatriretk Viinistule etendust „Kostja ja hiiglane. Päts“ vaatama

26.07.2018 - 17:30 - 23:30

Vabandame, kohad on täis!
Looduse Omnibuss Tallinn
Neljapäeval, 26. juulil 2018

Sõidame Viinistule, kus Eesti Vabariigi juubeliaastal etendub Viinistu katlamaja-teatrisaalis Eesti Päevalehe ja R.A.A.A.M-i eestvedamisel president Konstantin Pätsile pühendatud Mart Kivastiku näidend „Kostja ja hiiglane. Päts“.

Autor Mart Kivastik, lavastaja Aleksandr Ogarev (Venemaa), kunstnik Ervin Õunapuu, valguskunstnik Priidu Adlas, muusikaline kujundaja Ardo Ran Varres, videokunstnik Argo Valdmaa, koreograafia ja liikumine Renee Nõmmik Ja Tiina Ollesk (Fine5 Tantsuteater).

Osades Peeter Tammearu, Raimo Pass (Eesti Draamateater), Sulev Teppart, Elina Reinold, Kristjan Sarv, Markus Luik (Eesti Draamateater), Maris Lüüs, Roland Laos, Karl-Sebastian Võhma, Toomas Patrik Parijõgi.

Etenduse Juht Liisa Liksor.

Esietendus 25.07.2018.

Aastakümneid on otsitud vastust küsimusele: kes oli Päts tegelikult? Küllap on Pätsi müstilisus iga inimeseni jõudnud eri ajahetkel. Mõni mäletab närvilist 1905. või 1907. aastat, teised mahasurutud 1930ndaid, kolmandad Eesti loovutamist, neljandad Pätsi Siberisse viimist, viiendad tema ajutist naasmist Jämejalale, aga suuremale osale on Pätsi müstilisus pärale jõudnud viimase 20 aasta jooksul.

Mart Kivastiku äärmiselt tundlik ja nüansirikas käsikiri on kirjeldav ning asetab rõhu kindlatele perioodidele ja inimestele, kel oli Pätsi elus kandev roll. Päts muutus ajas ja oludes ning just nii püüab Kivastik teda avada. See on kõigest üks vaade mehele, kes on seotud eelmise sajandi esimese poole Eesti ajaloo kõige olulisemate hetkedega.

Enne etenduse algust on Viinistul võimalik käia kunstimuuseumis, kohvikus või nautida merd. Etendus algab 19.30.

Buss väljub Rahvusraamatukogu juurest kell 17, tagasi Tallinnas 23.30.

Sõidu hind koos teatripiletiga 30 eurot.

Palume registreerida retked@looduseomnibuss.ee või telefonil 5647 6297. Vajalik täpne registreerimine. Saadame kinnituse ja arve.

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus

 

Teated

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.