Avaleht

Teatriretk Vargamäele Ugala etendust „Kõrboja perenaine“ vaatama

16.08.2018 - 11:00 - 12:00

Vabandame, kohad on täis!
Looduse Omnibuss Tallinn
Neljapäeval, 16. augustil 2018

Tänavu mängitakse Vargamäel A. H. Tammsaare ja Urmas Lennuki etendust „Kõrboja perenaine“.

Lavastaja Vallo Kirs, kunstnik Kristjan Suits, kostüümikunstnik Pille Küngas, muusikaline kujundus Peeter Konovalov ja Kulno Malva.

Osades Kadri LeppOtt AardamAdeele Sepp või Laura KalleLuule Komissarov, Egon NuterAndres TabunHeigo TederJanek VadiMarika PalmRait ÕunapuuKiiri Tamm, Ringo Ramul ja paljud teised.

"Kõrboja perenaine" on Kõrboja naiste saatuse lugu – Anna, Eevi ja Madli lugu. 

Kõrboja väljadel laulavad valmivad viljad, Kõrboja kari kosub ja kannab kaela, kuid Kõrboja peremees on vana ja väsinud. Viimases hädas pöördub ta oma ainsa tütre poole: "Saagu sinust uus Kõrboja perenaine!" Aga perenaine vajab ka peremeest. Olgu või ühesilmset. Kõrboja Anna teab seda. Nõnda on kombeks. Nõnda peab. Sest muidu vaadatakse Kõrbojale viltu. Peremehed ei saa kanda seelikuid. Nõnda oli see sada aastat tagasi ja nõnda on see ka praegu. Eelarvamused ei hävi aastatega ega põle tules. 

Kuusiku Eevi teab, et Katku Villu teda armastab. Teda ja tema poega. Eevi teab, et elu on raske. Eevi teab veel paljusid asju, aga ühte ta ei tea. Eevi ei tea, et Kõrboja Anna on oma valiku teinud.  Kõrboja vana Madli näeb kõike, aga vaikib. Madli teab, et õnne võib leida vaid siis, kui kõnnid oma valitud teed lõpuni. Aga Madli rajad on rohtunud ning Madli võib vaid vaikides tagasi vaadata.

Näidendi "Kõrboja perenaine" aluseks on Urmas Lennuk valinud Tammsaare romaani "Kõrboja peremees" ning kirjutanud näidendi just lavastaja Vallo Kirsile ja Ugala teatri näitlejatele. Laval on üle 30 näitleja.

Etendus toimub vabas õhus.

Buss väljub Rahvusraamatukogu eest kell 17, tagasi Tallinnas kell 23.

Sõidu hind koos teatripiletiga 30 eurot.

Palume registreerida retked@looduseomnibuss.ee. Info telefonil 5647 6297. Vajalik täpne registreerimine, kohtade arv piiratud. Registreerunutele saadame kinnituse ja arve.

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus

 

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.