Avaleht

Teatriretk Tartusse etendust „Kaupo ja Lembitu“ vaatama

05.10.2019 - 17:30 - 23:45

NB! Teel Tartusse ja tagasi räägib Kaupost ja Lembitust ning nende võimalikest kohtumistest ajaloolane Ain Mäesalu.
Looduse Omnibuss Tallinn
Laupäeval, 5. oktoobril 2019

Sõidame Tartusse, et vaadata Eesti rahva Muuseumi teatrisaalis meie ajalugu käsitlevat etendust „Kaupo ja Lembitu“. See on Jaan Toominga autoriversioon Leo Sepa 1937. aastal Rein Sarvesaare pseudonüümi all kirjutatud näidendi “Kaupo” põhjal. Tegemist on näidendi esmalavastusega. Draama tegevus toimub 13. sajandil Eesti ja Liivimaal, kus pōhisündmuseks on Liivlaste vanema Kaupo ja Lehola vanema Lembitu fiktiivne kohtumine. Tegemist on maailmavaadete põrkumisega, mis põhjustab ajaloo kulgemise meile teadaoleval moel. Lavastus seob 1937. aastal kirjutatud (tolles ajas) aktuaalse ideestiku tänapäevaga ning on mõeldud kõigile, kes tunnevad huvi mineviku vastu ja valutavad südant tuleviku pärast - Eesti tuleviku pärast.

Etendus on Toomteatri ja ERMi koostöö.

Laval Nero Urke, Kristo Viiding, Tõnis Mägi, Kristjan Sarv, Anne Türnpu, Rein Annuk, Margus Mikomägi, Kaido Kivi, Elar Vahter, Mikk Sügis, Henrik Lainvoo, Anne-Mai Tevahi ja Katrin Kivi.

Buss väljub Rahvusraamatukogu eest kell 15.30, tagasi Tallinnas kell 23.45.

Sõidu hind koos teatripiletiga täiskasvanutele, sealhulgas tudengitele ja pensionäridele 27 eurot, õpilastele 20 eurot.

Registreerimine retked@looduseomnibuss.ee. Info tel. 5647 6297. Vajalik täpne nimeline registreerimine, saadame kinnituse ja arve.

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus

 

Teated

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.