Avaleht

Teatriretk Tapale R.A.A.A.M-i etendust „Aleksei Karenin“ vaatama

25.07.2017 - 17:45 - 23:15

Looduse Omnibuss Tallinn
Teisipäeval, 25. juulil 2017

Ilmselt ei kahtle ükski eestlane, et Lev Tolstoi „Anna Karenina” lugu sobib Tapa vanas raudteejaamas mängimiseks nagu rusikas silmaauku. Vene klassiku romaanis on raudteel ju tähtis osa. See andis ja annab mastaabi ja liikumisvõimaluse, peatades samas mõtted ja aja...

Siberi lavastaja Aleksei Pessegov (1953), kes on Vene suurema teatriauhinna Kuldne Mask üks tänavusi nominente, tuleb suvel Tapale ja räägib seal publikule koos Eesti näitlejatega loo, kus näitab, mida tunneb Anna mees Aleksei Karenin.

„Kirg on purustav? Armastus loov? Või siis kirg on alati purustav ‒ armastus alati loov?” on Aleksei Pessegov ise oma eesootavat lavastust tutvustades napp. Kirg ja armastus, elu ja surm edasi-tagasi sõeluvate rongide vahel... Millised on peatused inimeste peades?

Lavastuse teksti, dramatiseeringu kirjutas samuti siberlane Vassili Sigarev (1977). Näidendit mängitakse praegu üsna suure eduga nii Venemaal kui mujal maailmas.

Lavastaja Aleksei Pesegov, kunstnik Svetlana Pesegova, peaosas Aivar Tommingas (Vanemuine), mängivad Elina PurdeRaimo Pass (Draamateater), Roland LaosJekaterina NovosjolovaTerje Pennie jt.

Hind koos teatripiletiga täiskasvanutele 30 eurot, õpilastele 20 eurot.

Buss väljub Rahvusraamatukogu eest 17.45, tagasi Tallinnas 23.15.

Info ja registreerimine retked@looduseomnibuss.ee või tel. 5647 6297.

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetavad Eesti Energia ja KIK

Teatriretkedele Eesti Energia soodustus ei laiene

 

Teated

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.