Avaleht

Teatriretk Saueaugu Teatritallu etendust "Ingeland" vaatama

20.07.2016 - 17:00 - 23:20

Looduse Omnibuss Tallinn
Kolmapäeval, 20. juulil 2016

Kohad on täis.

Sõidame kolmapäeval Saueaugu Teatritallu. "Ingeland" on Tõnu Õnnepalu näidend August Gailiti "Ekke Moor" järgi.

Tõnu Õnnepalu kirjutab sellest näidendist:

"Inimesed käivad (talvel) tööl, ettearvamatust on vähem, energiat on vähem — kõik on õnneks muidugi ka vähem liga-loga. Või kes siis jaksakski olla terve elu etteaimamatul suveretkel? Elu on ikka midagi muud… ka. Isegi Toomas Nipernaadi, see hulgus, läks talveks koju tagasi.
Ekke Moor, Gailiti teine kuulus rändur-kangelane, valib teise tee. Ta on muidugi ka alles noor, pole veel elust araks tehtud. Ta läheb, et minna. Ta lahkub Ingelandist ja oma armsamast mitte suveks, vaid võib-olla alatiseks. Ei tea ju. Mis saab. Aga tema minekuga on imelik lugu. Mida kaugemale ta läheb, seda lähemale ta jõuab. Vähemalt sellele äratundmisele, et polegi kuhugi minna. Ei enda ega selle armastuse eest, mida ta kannab oma südames. Aga kas ta saaks seda teada teele minemata, kas ta saaks teada, mis on Ingeland, kes on ta ise ja keda ta tõeliselt armastab, kui ta jääks sinna, ei läheks?

Selles see inimelu häda ja õndsus on, et arusaamiseks tuleb minna täielikku arusaamatusse, kojujõudmiseks tuleb kõndida kodust nii kaugele kui saab, ja oma armastatu leidmiseks tuleb ta maha jätta. Teha seda kõike ja võtta vastu nende tegude kõik kurvad ja rõõmsad tagajärjed. Kui taipad, pole enam noor. Või mida taipadki?

Läinud juunis, kui Saueaugul Ingelandi-teekonnaks kokku saime, ei osanud ma sellest kõigest midagi oodata. Nüüd oskan oodata nii mõndagi, aga see teeb isegi ärevamaks, sest ma tean, et kuigi koht on sama, tükk on sama, inimesed on samad, pole miski sama. Suvi on teine. Mis saab? Ei tea, ei tea… Aga see ja nimelt see ongi suveteatri võlu. Et ei tea. Ja et mõnikord juhtub. Isegi imesid, kõike."

Vaata lähemalt näidendi kohta http://saueaugu.festival.ee/?id=39

Autor TÕNU ÕNNEPALU, lavastaja ALEKSANDER EELMAA, kunstnik KATARINA KLETT, muusikaline kujundaja GARMEN TABOR, valguskujundaja PRIIDU ADLAS.

Mängivad PÄÄRU OJA, KAIE MIHKELSON, KÜLLI TEETAMM, TÕNU OJA, KASPAR VELBERG.

Sõidu hind koos teatripiletiga 25 eurot, õpilastele 20 eurot.
Buss väljub Tallinnast Rahvusraamatukogu eest kell 17, tagasi Tallinnas 23.20.
Registreerimine ja info retked@looduseomnibuss.ee. Palun märkige kindlasti, millise päeva teatriretkel soovite osaleda.
Info sõidupäeval telefonil 5690 9249.

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetavad Eesti Energia ja KIK
Eesti Energia soodustus teatriretkedele ei laiene

 

Teated

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.