Avaleht

Teatriretk Laitse Graniitvillasse etendust "Eluhingus" vaatama

15.08.2018 - 17:15 - 22:30

Vabandame, kohad on täis!
Looduse Omnibuss Tallinn
Kolmapäeval, 15. augustil 2018

Sõidame skulptor Tauno Kangro juurde Graniitvillasse, kus Eesti Draamateater mängib David Hare etendust „Eluhingus“. Lavastaja Aleksander Eelmaa, kunstnik Liina Unt (Endla), muusikaline kujundaja Garmen Tabor (külalisena). Osades Laine Mägi ja Kaie Mihkelson.

„Ma keeldun laskmast end määratleda minu elus oleval mehel!“ Kuigi kahe naise pikk öine vestlus keerleb ühe mehe ümber, kes ühele neist oli kakskümmend viis aastat abikaasa ja teisele armuke, on too mees (kes nüüdseks kolmandaga kadunud nelja tuule poole) vaid kokkusaamise ajend. Kaks 60ndates eluaastates naist vaatavad ühel pikal öisel jutuajamisel tagasi oma elule ikkagi selleks, et selgust saada iseendas, oma valikutes, oma vajadustes, oma minas. Pikad aastad armastust ja valu, kiindumust ja reetmist – miks sa tegid just selliseid otsuseid, mida püüdlesid ja ootasid, kas oled iseennast ikka päriselt mõistnud?

Madeleine, pensionile jäänud muuseumikuraator ja islamikunsti asjatundja elab eraklikult ühel väiksel saarel, kui ühel päeval tema habras rahu mõraneb: Frances tahab temaga vestelda. Äsja romaanikirjanikuna tuntuks saanud Frances kirjutab raamatut tunnetekolmnurgast, mille tekitas tema advokaadist eksabikaasa ja mille kolmas osapool ongi Madelaine.

Eluhinguse“ autor David Hare kirjutas esmalavastuse kavalehes: „See pole enam keskiga, kuid kindlasti mitte ka vanadus. See on midagi vahepealset… Tahtsin kirjeldada kahte naist just sellisel hetkel: neil on pikk minevik selja taga, kuid ees tähendusrikka tuleviku ootus.“

Buss väljub Rahvusraamatukogu juurest kell 17.15, tagasi Tallinnas 22.30.

Sõidu hind koos teatripiletiga 30 eurot.

Palume registreerida retked@looduseomnibuss.ee. Info telefonil 5647 6297. Registreerunutele saadame kinnituse. Vajalik täpne registreerimine, kohtade arv piiratud.

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus

 

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.