Avaleht

Teatriretk Jäneda pullitalli R.A.A.A.M-i etendust „Pikse pill“ vaatama

23.07.2018 - 17:30 - 23:15

Looduse Omnibuss Tallinn
Esmaspäeval, 23. juulil 2018

Veedame õhtu Jänedal, kus pullitalli teatrisaalis mängitakse Damir Salimsjanovi etendust „Pikse pill“.

Lavastaja Damir Salimsjanov (Udmurtia), kunstnik Irina Babitševa.

Näitlejad Riina Maidre, Mirtel Pohla, Liisa Pulk, Jarmo Reha, Karl Andreas Kalmet, Dovydas Pabarčius (kõik vabakutselised), Ott Raidmets  (Pärnu Endla).

Esietendus toimus 19. juulil 2018 samas kohas.

Mis juhtub siis, kui meie, 21. sajandi täiskasvanud, iroonilised inimesed, kohtume oma esivanematega, kelle maailmapilt on hoopis teistsugune? Millest me nendega räägime? Kas ja kui palju saame üksteisest aru? Mis meid ühendab? Mida on muinasrahvas sellist, mida nutitelefoni ajastu inimene mõista ei suudagi?

Kõik dialoogid ja monoloogid lähtuvad Friedrich Reinhold Kreutzwaldi 1866. aastal kirja pandud „Eesti rahva ennemuistsetest juttudest”.

Näidendi autor ja lavastaja Damir Salimsjanov on pärit ning elab ja töötab Udmurtias. Tema sõnul pakub näidend võimalust vaadata, kuulata ja näha meid kõrvalt, see ühtlasi annab kogu loole üldinimliku ja üleilmse mõõtme.

Tema eelmine lavastus “Praegu pole aeg armastamiseks”, mida Võhmas vaatamas käisime,  kandideerib 2018. aasta Eesti teatri aastaauhinnale kokku neljas kategoorias.

Buss väljub Rahvusraamatukogu juurest kell 17, tagasi Tallinnas 23.15.

Sõidu hind koos teatripiletiga 27 eurot.

Palume registreerida retked@looduseomnibuss.ee või telefonil 5647 6297. Vajalik täpne registreerimine.

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus

P.S. Omal käel kutsub R.A.A.A.M teatrihuvilisi etendust vaatama Jäneda pullitalli ka reedel, 20. juulil 2018. Looduse Omnibuss sõidab sel päeval teatriretkele Märjamaale

 

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.