Avaleht

Teatriretk Hüüru mõisa Mati Undi „Kuuvarjutust” vaatama

08.07.2018 - 17:45 - 21:15

Vabandame, kohad on täis!
Looduse Omnibuss Tallinn
Pühapäeval, 8. juulil 2018

Hüüru mõisas mängitakse etendust „Kuuvarjutus“. See on Eili Neuhausi (Rakvere Teater) dramatiseering, mis baseerub Mati Undi samanimelisel proosatekstil (1984).

Osades Anne Veesaar ja Ülle Lichtfeldt (Rakvere Teater).

Laval kohtuvad kaks teineteisele võõrast ning esmapilgul väga erinevat, kuid tavalist eesti naist, keda on kutsutud kohtumisele kummalise sõnumiga. Ja nii nad siis ootavad oma kutsujat. Et piinlikku vaikust vältida, tutvuvad naised tasapisi üksteisega ning jutustavad oma lugusid. Pealtnäha kahe lihtsa naise sisekaemuste abil jõuab publik sügavamate ja liikumapanevate allhoovusteni - kuidas erinevad või kas üldse erinevad naise igatsused, püüdlused, unistused?

„Kuuvarjutus” koosneb assotsiatiivsetest mõttekatketest argielu teemadel, kus naised uurivad inimeseks olemist. Mati Unt on üks ehedamaid ja tundelisemaid loojaid eesti kirjanduses - ülitundlik ja alati ideehoovuste meelevallas. Undilikud kvaliteedid on sentimentaalsus, eneseiroonia, empaatilisus, ülim tundlikkus elukosmose suhtes ja selle puht emotsionaalne peegeldamine peenes huumori võtmes.

Etendus “Kuuvarjutus” jõudis esmakordselt publikuni 30. märtsil 2018 New Yorgi Eesti Majas EV 100-le pühendatud Eesti Kultuuripäevade raames.

Buss väljub Rahvusraamatukogu eest 17.45, tagasi Tallinnas 21.15.

Sõidu hind koos teatripiletiga 25 eurot.

Palume registreerida retked@looduseomnibuss.ee või telefonil 5647 6297. Vajalik täpne registreerimine.

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus

 

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.