Avaleht

Teatriretk Üksnurme mõisa Rehe küüni John Murrelli etendust "Sarah Bernhardt’i viimane suvi" vaatama

21.06.2018 - 17:45 - 22:00

Vabandame, kohad on täis!
Looduse Omnibuss Tallinn
Neljapäeval, 21. juunil 2018 

Sõidame Saku valda, kus Üksnurme mõisa Rehe küünis mängitakse John Murrelli etendust ''Sarah Bernhardt'i viimane suvi''.

Lavastaja Vilja Nyholm-Palm ("Grace ja Glorie", "Head ööd, ema", "Gertrude Stein saatjaga" jt), kunstnik Ann Lumiste, tõlkija Joel Sang. 

Osades Kersti Kreismann (Eesti Draamateater), Meelis Rämmeld (Teater "Endla").

"Elu on lühike isegi nende jaoks, kes elavad kaua ja me peame elama nende väheste jaoks, kes tunnevad ja austavad meid, kes mõistavad kohut ja lunastavad meid ning kelle suhtes on meil samasugune kiindumus ja hoolivus." 
Sarah Bernhardt
On 1922. aasta suvi. Maailmakuulsuse saavutanud prantsuse näitlejanna, jumalik Sarah Bernhardt veedab suve koos poja pere ja ustava sekretäri Georges Pitou’ga, et kirjutada oma memuaaride teine osa. Selleks tuleb meenutada, sorida ajusoppides ja sündmusi uuesti läbi elada. Mälu värskendamiseks ja möödaniku elustamiseks proovib ta Pitou abiga taaslavastada ja -avastada kaugeid aegu, vestlusi ja inimesi oma väga dramaatiliselt eluteelt. Meenutused võivad olla naljakad, vihased, rõõmsad, kurvad, kuid nad aitavad meil toime tulla kaduvusega, sest isegi päike kustub kord, mis siis et "biljoni-triljoni aasta pärast!"
"Me peaksime võimalikult vähe vihkama, sest see on liiga väsitav, jääma paljuski ükskõikseks, andestama tihti ja mitte kunagi unustama."
Sarah Bernhardt

Buss väljub Rahvusraamatukogu eest 17.45, tagasi Tallinnas kell 22.

Sõidu hind koos teatripiletiga 28 eurot.

Palume registreerida retked@looduseomnibuss.ee või telefonil 5647 6297. Vajalik täpne registreerimine.

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus

 

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.