Avaleht

Talvine retk Otepääle kahevõistlust ja Viljandisse tulede mängu vaatama

10.02.2024 - 08:00

Laupäev 10.veebruar 2024

Looduse Omnibuss viib meid seekord Otepääle Tehvandile suusatamise kahevõistluse maailmakarika etapile, kus näeme selle Eestile kuulsust toonud spordiala maailma paremikku ja muidugi saame pöialt hoida meie oma Kristjan Ilvesele. Pärast spordielamusi sõidame õhupimeduse saabudes veel Viljandisse kunstilisi valgusinstallatsioone vaatama.
Viljandis toimub visuaalkunstifestival „Viljandi tuled 2024“. Lisaks sellel vaatame teekonnal veel mujalgi ringi.

Otepääle sõiduks keerame Põltsamaa juurest suurelt teelt kõrvale, et jälgida bussiaknast kunagise jõuka ja kultuuririkka Põhja-Viljandimaa Põltsamaa ja Kolga-Jaani kihelkonna maastikke. Edasi viib meie teekond ümber Võrtsjärve idaranniku läbi Rannu, Rõngu ja Palupera Otepääle.

Otepää ümbruses naudime enne võistlust veel talvist Pühajärve maastikku, sõidame läbi Kääriku ja käime Harimäe vaatetornis.

Tartu ülikooli legendaarne Kääriku spordibaasi kompleks Valgamaal läbis mõned aastad tagasi põhjaliku ja mastaapse uuenduskultuuri. Kääriku kompleks on kujunenud suurejooneliseks spordimekaks, mis aina uueneb ja areneb.

 

Harimäe absoluutseks kõrguseks on 211 m. Harimäge on kutsutud ka Leenardi ning Leonhardi mäeks. 1816–1819 tegi siin geodeetilisi mõõdistamisi rahvusvahelise tunnustusega astronoom ja geodeet Friedrich Georg Wilhelm Struwe (1793–1864). Harimäe tipus asuva vaatetorni kõrguseks on 28 m, kõrgeim vaateplatvorm asub 24 m kõrgusel. Tornist avanevad kaugvaated Otepää kõrgustikule ja üle Väikese Emajõe oru Karula kõrgustikule.

Otepääl Tehvandi staadionil on laupäeval kahevõistluse maailmakarika etapi kavas naiste ja meeste individuaalvõistlus. Lisaks suusahüpetele läbivad naised 2,5 km pikkuse murdmaaraja kaks ja mehed neli korda.

Teel Otepäält Viljandisse plaanime ka peatuse Rõngus, et osta kaasa kohaliku pagaritöökoja Eesti parimat leiba, peatume korraks ka Mulgimaal, et vaadata valgustatud Tarvastu kirikut. Sõidame läbi Mustla ja sealt jõuame peagi Viljandi.

Visuaalkunstifestival „Viljandi tuled 2024“ seob kokku arhitektuuri, valguse, heli ja multimeedia. Festivali korraldajad lubavad: „Ainulaadne valguse-heli-kunstikombo raputab talveunest üles ja lööb linna särama!“ Kui kunstilised valgusinstallatsioonid külastatud ja
vaadatud, asume tagasiteele Tallinna.

 

Retke juhib geograaf ja ajakirjanik Toomas Kümmel.

Buss väljub Rahvusraamatukogu ( Tõnismägi 2 ) eest kell 8.00
Tagasi Tallinnas kell 22.00

Sõidu hind 40 eurot, kooliõpilastele 30 eurot
Hinnale lisandub Otepää võistluste pilet. Täiskasvanud ja pensionärid 10 euro, kooliõpilased kuni 18 aastat 5 eurot

Palume registreerida e-posti teel retked@looduseomnibuss.ee.

Vajalik täpne nimeline registreerimine. Info telefonil 5647 6297.

Saadame kinnituse

 

Foto: Harimäe vaatetornsist avanev pilt. Üildistas Tooamas Kümmel

Teated

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.