Avaleht

Retked Venemaale ja Kanadasse – Jaak Prozese õhtu

10.10.2011 - 18:00 - 20:30

Juulis käis Looduse Omnibuss koos Fenno-Ugria Asutusega Jaak Prozese juhtimisel Venemaal, augustis Jaak Prozes koos Fred Jüssiga Kanadas. Nüüd õhtust lähemalt.

See, et Venemaal elavad venelased on üldteada. Samas võib venelastes olla peidus paras jagu soomeugrilust. Vene keeleski on peidus soome-ugri rahvad ja keeled. Moskva ümbruskonnas elavad inimesed väidavad, et nad on tegelikult soome-ugrilased ja sellest räägivad nii hüdronüümid kui ka toponüümid. Täpsemalt on tegemist merjalastega, ühe ammu n.ö. väljasurnud soomeugri rahavaga, kes ilmselt ühendas läänemeresoomlasi ja volgasoomlasi. Kuidas selle rahva järeltulijad ennast määratlevad, millist kultuuri edasi kannavad ja millega nad tegelevad, sellest tulebki juttu. Mets on soome-ugri rahvaste jaoks tähtis, sõltumata sellest, kus nad parasjagu elavad. Valdavalt linnades elavad Kanada-eestlased korraldavad juba üle 40 aasta metsaülikooli, kust ammutatakse elujõudu ja rahvustunnet, et jääda eestlastena püsima. Metsaülikooli fenomen väärib teadvustamist ja populariseerimist. Räägib ja pilte näitab Jaak Prozes, laulavad ja pille mängivad Tuuli Velling (Taul) ja Teet Velling.

Õhtul saab soodsalt osta loodusajakirju, raamatuid ja pileteid Andres Valkoneni juubelikontserdile “Las jääda ükski mets”.

Otseülekanne http://tv.itrotid.ee

Hind õpilastele, tudengitele ja pensionäridele 1€, täiskasvanutele 2€.

Loodusõhtuid toetavad Eesti Energia ja KIK.

Info www.looduseomnibuss.ee

Video: 

Teated

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.