Avaleht

Retk Viljandi Lossimägedesse ja Lõikuspeole Pärimusmuusika Aidas

15.10.2011 - 10:30 - 19:30

Nii nagu põllumehed hindavad igal sügisel aita peidetud saaki, lastes kuldsetel viljateradel läbi sõrmede libiseda, kogunevad pärimusmuusika sõbrad oktoobris Viljandisse lõikuspeole aasta esimest poolt ning suve kokku võtma. Sõidame meiegi.

Kuulame kolme kena kontserti:

-Vetelkõndijad. Kristiina Ehin ja Sofia Joonsi lugu "Vormsi perestroika" räägib arhailise ja maailmas ainulaadse rannarootsi pilli hiiukandle eluloost ja tema saatuslikust kohtumisest Vormsi legendaarse usujuhi ja hiiukannelde põletaja Lars Johan Österblomiga.

-Kolm kannelt. Kadri Lepasson, Ann-Maria Piho, Kati Soon teevad kummarduse igivanale setu kandlemängutraditsioonile. Sinna kõrvale kõlavad hiljuti sündinud oma lood.

-VEM. Eeva Lindal (viiul) 
Villu Talsi (kitarr) 
Merike Paberits (torupill, flööt, viled). Ansambli repertuaari kuuluvad traditsioonilised eesti labajalad, reinlendrid, valsid, polkad ja paljud teised põnevad tantsulood.

Ennelõunal viib Viljandi huvikooli loodusringi hoidja Peep Tobreluts meid retkele Lossimägedesse. Kes soovib, võib sel ajal osaleda Elevandiluurannikult pärit, Norras elava laulja, djembe ja dodo mängija ning jutuvestja Kouame Sereba õpitoas.

Buss väljub Tartust Keskkonnahariduse Keskuse eest Kompanii 10 kell 10.30, tagasi Tartus õhtul kell 19.30.

Sõidu hind koos Lõikuspeo pileti ja lõunasupiga Aidas täiskasvanutele, sealhulgas tudengitele ja pensionäridele 15 eurot, õpilastele 8 eurot, koolieelikutele tasuta.

Info ja registreerimine 6 481 740, 56476297, info@looduseomnibuss.ee.

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetavad Eesti Energia ja KIK.

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.