Avaleht

Retk veerohkeid jugasid, Pakri panka ja Haapsallu "Talve" vaatama

16.02.2020 - 14:51

Pühapäev, 16.veebruar 2020.

Kuigi õiget talve ei ole, sõidame Haapsallu õiget "Talve" vaatama, mis jõudis kinoekraanidele täpselt 50 aastat pärast "Kevade" esilinastumist, andes Paunvere-saagale väärika ja helge lõpu.

Oleme jõudnud 1942. aastasse. Pärast punaste taandumist on Eestis kehtestatud Saksa kord. Vaatamata võimude vahetusele jääb inimloomus endiseks – armastatakse, pidutsetakse, tülitsetakse ja lepitakse. Lutsulikke vimkasid täis loo käivitab Arno Tali poja, Arnoldi, naasmine kodutallu. See sündmus puhub Paunvere noorte vahel lõkkele kirgliku armukolmnurga. Lõbusates intriigides on oluline koht ka vanemal põlvkonnal, kus Teele, Kiir ja teised armastatud tegelased omavahel hoogsalt maid jagavad.

Teel Haapsallu vaatame kevadises veerohkuses olevaid jugasid. Keila juga, Türisalu juga, Treppoja joastikku ja Pakri pangalt laskuvaid jugasid. 

Retke juhendab geograaf Jaan Riis

Buss väljub Rahvusraamatukogu eest 9.30, tagasi Tallinnas kell 18.30

Sõidu hind koos kinopiletiga täiskasvanutele 17 eurot, õpilastele 10 eurot.

Info ja registreerimine tel 5647 6297 (Jaan Riis) või retked@looduseomnibuss.ee. Vajalik täpne nimeline registreerimine. Plaanide muutudes palume sellest kohe teada anda, et saaksime vabanenud kohad huvilistele edasi anda.

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.

 

Teated

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.