Avaleht

Retk Toomas Kümmeliga Valmiera 740. juubelipidustustele ja Lavendli ökotallu

22.07.2023 - 07:45

Laupäeval 22.juulil 2023

Valmiera – eestlaste kõige sõbralikum linn! Selle sõnumiga pöördub Valmiera oma lähimate põhjanaabrite poole, kutsudes neid tundma ja nautima linna igal aastaajal. Valmiera on ilmselt ainus koht Lätis, mille linnapea on sündinud Eestis.

Nüüd peab Valmiera oma 740. sünnipäeva linnafestivaliga: kultuuri- ning meelelahutusüritustega ja muidugi suurejoonelise laadaga otse kesklinna tänavatel ja väljakutel. Peolistele süüa ja juua pakkuma on tuldud kogu Lätist.

22. juulil on lisaks Hansa väljakul üritus, mis pühendatud Tartule, 2024. aasta Euroopa kultuuripealinnale. Valmiera sünnipäevapeol esinevad ansamblid Eestist, kell 14.20 – 15.00 toimub kontsert „ETHNO Estonia.“

Teel Valmierasse käime läbi ka eestlaste seas populaarsest Valmiera mõisast, kus pruulitakse Valmiermuiža kaubamärgi all õlut ja limonaadi.

Tagasiteel külastame Limbaži lähedal asuvat aiandustalu „Lillas Lavender,“ mis kasvatab lavendlit ja valmistab ökoloogilisi lavendlitooteid. Lavendlipõldudel kasvab vähemalt seitset erinevat lavendlisorti, mis erinevad nii välimuse kui värvitooni poolest, sinisest õrnroosani, aga ka lõhna poolest. Peale lavendlisaagi koristust sünnivad sellest siinsamas talus erinevad tooted: lõhnakotikesed, kuivatatud lavendli õielehed, õievesi ja eeterlik õli. Omanikud on uhked, et tegu on sertifitseeritud ökotaluga, kus kõikkäsitöö alates taimede istutamisest kuni nende töötlemiseni on nende oma käsitöö.

Lätti sõidame Pärnu kaudu. Tagasiteel teeme peatuse Iklas.
Soovijatel võimalus retkele liituda Pärnust.

Kindlasti võtta kaasa ID kaart või pass.

Retke juhib geograaf Toomas Kümmel

Buss väljub Rahvusraamatukogu ( Tõnismägi 2 ) eest kell 7.45. Tagasi Tallinnas kell 22.00

Sõidu hind koos Lillas Lavender ökotalu külastusega 50 eurot, kooliõpilased 35 eurot.

Palume registreerida e-posti teel retked@looduseomnibuss.ee. Vajalik täpne nimeline registreerimine. Info telefonil 5647 6297. Saadame kinnituse.

 

 

Teated

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.