Avaleht

Retk Saueaugu teatritallu Margus Kasterpalu lavastust „Me olime kodutütred“ vaatama

27.06.2018 - 00:01 - 00:02

Vabandame, kohad on täis!
Looduse Omnibuss Tallinn
Kolmapäeval, 27. juunil 2018

Saueaugu teatritalu õuel mängitakse Gertrud Larssoni näidendit „Me olime kodutütred“, mille on lavastanud Margus Kasterpalu.

Tõlkija Liis Aaedmaa, kunstnik Marion Undusk, muusikaline kujundaja Garmen Tabor. Mängivad Külli Teetamm, Garmen Tabor, Kristel Leesmend.

"Tegelikult on see lugu sõprusest, mis algas siis, kui nad olid kaheksased ja andsid koos kodutütarde vande. Nüüd on nad ligi viiskümmend ja nii erinevad kui üldse olla saab. Aga nad käivad igal suvel paaripäevasel loodusmatkal, see on nende vääramatu traditsioon, mis vahel näeb välja peaaegu nagu põgenemine. Elu eest. Enda või teiste eest. Rutiini eest. Kuidas kunagi ja kuidas kellelgi.

Seekord tulid nad Eestisse. Rootsist. Kogu tegevus toimub Saueaugu teatritalu lähedases metsatukas, paarsada sammu üle lambakarjamaa. Nad teevad lõket, joovad veini, laulavad.  Nad on kodutütardena vandunud, et ei valeta kunagi. Nad valetavad nii et maa must. Matkasituatsioonis ilmneb nii mõndagi – ega asjata pole autor märkinud näidendi alapealkirjaks: „ Metsas ei kuule keegi su karjumist“. Aga nad saavad sellest üle, annavad andeks, lepivad ära. Nad on sõbrad.“

Margus Kasterpalu, "Me olime kodutütred“ lavastaja

Etendused toimuvad vabas õhus.

Kohapeal avatud kohvik, kust saab külmi ja kuumi jooke ning suppi. Kaardimakse võimalus puudub.

Buss väljub Rahvusraamatukogu eest 17.45, tagasi Tallinnas kell 23.

Sõidu hind koos teatripiletiga 25 eurot.

Palume registreerida retked@looduseomnibuss.ee või telefonil 5647 6297. Vajalik täpne registreerimine.

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus

 

Teated

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.