Avaleht

Retk raamatu „Kuldse medaljoni mõistatus. Sagadi paruni mõrvalood.“ esitlusele ja Noorkuu kontserdile Sagadi mõisas

18.09.2020 - 17:10
Reede 18.september 2020
 
Vabandame, kohad on täis
 
Sõidame Lahemaale Sagadisse, et nautida mõisapargi lilleilu ja osaleda ÖÖmuuseumil. Härrastemajas toimub Ain Küti raamatu  „Kuldse medaljoni mõistatus. Sagadi paruni mõrvalood“ esitlus koos loenguga „Peod ja ballid mõisas – toidust tantsuni“. Uhked aadlipeod ja seal toimuv on ikka inimesi paelunud. Kuidas aga üks aadlipidu välja nägi? Mida söödi-joodi, milliseid meelelahutusi peoga kaasnes ja kuidas nägi etikett ette peol käitumist. Ja milliseid käske-keelde ja ettekirjutusi üks aadlipidu sisaldas. Sellest räägib Sagadi muuseumi juht Ain Kütt.
 
Kontserdiosas  paneb seekordsetele ÖÖmuuseumitele suurejoonelise punkti ansambel „Noorkuu“ parimatest lauludest koosneva kavaga.
Kirjastuselt „Hea Lugu“ ilmunud „Kuldse medaljoni mõistatus. Sagadi paruni mõrvalood.“ esitlevad raamatu toimetaja Meeli Müüripeal ning autor Ain Kütt. Lisaks saab osta kordustrükist tulnud Ain Küti raamatut „Risti soldati mõistatus. Sagadi paruni mõrvalood. Mõlemat raamatut on võimalik soetada kohapeal soodushinnaga, maksta saab ka kaardiga.
 
Sõit toimub koostöös Loodussõprade Seltsiga.
 
Buss väljub Rahvusraamatukogu eest kell 17.00. Tagasi Tallinnas kell 23.45.
Sõidu hind koos mõisapiletiga ja kontserdiga 25 eurot.
Palume registreerida e-posti teel retked@looduseomnibuss.ee. Vajalik täpne nimeline registreerimine Info telefonil 5647 6297. Saadame kinnituse ja arve.
 
Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.
 
Jälgime nii bussisõidul kui ka retkedel ohutusreegleid ja Terviseameti soovitusi.
 
Bussisõidul soovitame kasutada maski või salli. Bussis on olemas käte desinfitseerimisvahend.
 
Juhul kui on esinenud vähemalt üks järgmistest sümptomitest viimase kahe nädala jooksul:
 
Köha
Palavik 37,5°C
Hingamisraskused
Kurguvalu.
 
Olete olnud kuni 14 päeva enne retke algust kokku puutunud inimes(t)ega, kellel on diagnoositud koroonaviirus või esinevad asjakohased sümptomid.
 
Palume mitte tulla.

 

Teated

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.