Avaleht

Retk Mulgimaa avatud taludesse ja Ruhja

21.07.2019 - 08:00 - 20:30

Vabandame, kohad on täis!
Looduse Omnibuss Tallinn

Pühapäeval, 21. juulil 2019

Eestis on avatud talude päev. Meie sõidame Mulgimaale, et nautida kauneid maastikke ning tutvuda eluga maal. Põikame korraks ka Lätti, Ruhja jäätist sööma.

Kärstna lähedal külastame Marjavabrikut, kust saab vaarikaid korjata, ravimtaimi ja talukaupa. Seedri Puukoolis Karksi lähedal saab korjata saskatoone ehk toompihlakaid, sõstraid ja karusmarju. Mulgi Pruulikojas vaatame, kuidas valmistatakse õlut, võimalus on kohapeal mekkida ja kaasa osta. Pajumäe talus Abja-Paluoja lähedal tutvume mahetootmisega. Kohapeal saab proovida maitsvaid ja tervislikke piimatooteid, mida võib ka kaasa osta: kohupiima, kohupiimakreeme, jogurteid, võid ja juustu.

Mulgimaalt tuleme tagasi Kilingi-Nõmme ja Pärnu kaudu. Tihemetsas peatume Allikukivi Veinimõisas, kus teeme ekskursiooni veinikeldrisse ja aeda. Avatud on kohvik ja mõisapood.

Kuna käime ka Lätis, siis pass või ID-kaart kindlasti kaasa!

Buss väljub Rahvusraamatukogu eest kell 8, tagasi Tallinnas 20.30.

Sõidu hind täiskasvanutele, sealhulgas tudengitele ja pensionäridele 20 eurot, õpilastele 10 eurot. Lastele, kes veel koolis ei käi tasuta.

Palume registreerida e-posti teel retked@looduseomnibuss.ee. Vajalik täpne nimeline registreerimine, lisada ka kontakttelefon. Info telefonil 5647 6297.

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus


Marjavabriku vaarikad. Foto: Erkki Markus

 

Teated

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.