Avaleht

Retk Mooste mõisa ning Lüübnitsa sibula- ja kalalaadale

24.08.2019 - 08:30 - 21:00

(Vabandame, kohad on täis!)
Looduse Omnibuss Tallinn
Laupäeval, 24. augustil 2019

Sel nädalavahetusel toimub Lüübnitsas sibula- ja kalalaat ning avatud on Peipsi toidutänav, mis ulatub Vasknarvast Saaboldani. Laupäeval sõidabki Looduse Omnibuss ajaloos esimest korda sellele kuulsale laadale, kus pakutakse kohalikku toodangut ‒ vanade kalurikülade kõrgetel peenardel kasvanud ja lopsakatesse vanikutesse põimitud kullakarva sibulaid ja Pihkva järvest püütud kala. Laata rikastab kirev kultuuriprogramm, toimuvad erinevad töötoad ja konkursid: suurima sibula ja parima kalasupi valimised. Kell 14.30 esineb Nedsaja Küla Bänd, kus eestvedajaks on tuntud karmoškamängija Toomas Valk, kell 15.30 astub üles retroansambel Everest.

Enne Lüübnitsat teeme pikema peatuse Mooste mõisas. Teeme mõisaekskursiooni, käime villakojas ning mõisa hoovis tegutseb Peipsi Toidu Tänava raames Uueskuues Koduköök.

Retke juhib geograaf Jaan Riis.

Buss väljub Rahvusraamatukogu eest 8.30, tagasi Tallinnas kell 21.

Sõidu hind koos mõisaekskursiooni ja laadapiletiga täiskasvanutele, sealhulgas tudengitele ja pensionäridele 25 eurot, õpilastele 15 eurot. Lastele, kes veel koolis ei käi tasuta.

Palume registreerida retked@looduseomnibuss.ee. Info telefonil 5647 6297. Vajalik täpne nimeline registreerimine, palume lisada ka kontakttelefon.

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus


Lüübnitsa sibula- ja kalalaat. Foto: Kaido Einama

 

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.